”საშობაო ზღაპარი” ბავშვებისთვის სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებითა და ნინო ანანიაშვილის საქველმოქმედო ფონდის მხარდაჭერით, ”თბილისი არტ ჰოლში” 200 ბავშვისთვის სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან საშობაო წარმოდგენა გაიმართა. ღონისძიებას  მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე და ნინო ანანიაშვილის საქველმოქმედო ფონდის ხელმძღვანელი გია გოგიტიძე დაესწრნენ.
ბავშვებს ოპერისა და ბალეტის თეატრის მსახიობებმა, საბავშვო სტუდია ”ფანტასმაგორიის” წევრებმა და თოჯინების თეატრის მსახიობებმა უმასპინძლეს და ”საშობაო ზღაპარი” წარმოუდგინეს.
სპექტაკლის ბოლოს  ბავშვები მსახიობებს შეხვდნენ და მათ მადლობა გადაუხადეს ლამაზი წარმოდგენისთვის.
ანალოგიური საქველმოქმედო აქციები არ იქნება ერთჯერადი, სამინისტრო მომავალშიც წაახალისებს წარმატებულ მოსწავლეებს და ბავშვებს  სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან.

“A Christmas Tale” for the Vulnerable Children
Christmas event was held for 200 children from vulnerable families at Tbilisi Art Hall, organized by the National Center for Teacher Professional Development of MES, with the support of Nino Ananiashvili Charity Foundation. Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Irine Kurdadze and Head of the Foundation, Gia Gogitidze attended the event.
Actors/actress of Opera and Ballet State Theatre, members of children’s studio “Phantasmagoria” and representatives of Puppet Theatre hosted the children and performed “A Christmas Tale”. At the end of the performance, the children met with the actors and thanked them for the play.
Similar charity campaigns will be held in the future, MES will still encourage the successful schoolchildren and the vulnerable children.