სენაკის რაიონის სოფელ ნოქალაქევში ახალი სკოლა შენდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და მაჟორიტარმა დეპუტატმა გურამ მესაბიშვილმა  სენაკის რაიონის სოფელ ნოქალაქევის მოსახლეობას ახალი სკოლის პროექტი  წარუდგინეს და ის ადგილი მოინახულეს, სადაც თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სკოლა აშენდება.
ახალი სკოლა, რომელიც 200 ბავშვზე გათვლილი, სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დაკვეთით აშენდება და უკვე სექტემბერისთვის შევა ექსპლუატაციაში. დაწყებულია ავარიულ მდგომარეობაში მყოფი ძველი შენობის დემონტაჟი, რამდენიმე თვე ნოქალაქევის 150-მდე მოსწავლე სოფლის საკრებულოს შენობაში გააგრძელებს სწავლას.
გასულ წელს სენაკის რაიონში სამ სკოლას ჩაუტარდა ნაწილობრივი რეაბილიტაცია,  სულ რაიონში ორი სკოლა სრულად და ათი ნაწილობრივ რეაბილიტირებულია. 2011 წელს ერთი სკოლის მშენებლობა დასრულდება და  ეტაპობრივად  რეაბილიტაცია ჩაუტარდება 7 საჯარო სკოლას.

A New School Is Being Constructed in the Village of Nokalakevi, Senaki
The First Deputy Minister of Education and Science Mr. Akaki Sepherteladze and  Majoritary MP of  Senaki Municipality Mr. Guram Mesabishvili presented a new school project to the residents of Village of Nokalakevi. They also visited the site of the school that will be built in compliant with modern standards.
Up to 200 schoolchildren will be studying in the new school.  The school will be constructed under the supervision of the Ministry’s Agency for Educational and Scientific Infrastructure Development and will be fully exploited by September, 2011.  Demolishing of the old building of the school has already begun, that’s why up to 150 schoolchildren will continue their studies in the building of village council.
Three schools were partially renovated last year in Senaki. Overall, there are two fully refurbished and ten partially rehabilitated schools in Senaki. In 2011, a construction of one school will be finished and rehabilitation of 7 public schools will be undertaken.