მინისტრმა ”ყველაზე ჭკვიანი” დააჯილდოვა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ტელეკომპანია ”რუსთავი-2”-ის პროექტში ”ყველაზე ჭკვიანი” გამარჯვებული მოსწავლე ნინო ეფრემიძე პორტატული კომპიუტერით დააჯილდოვა.
პროექტის მე-8 სეზონში გამარჯვებული 13 წლის ნინო ეფრემიძე №201 საჯარო სკოლის VII კლასის მოსწავლეა. იგი დევნილი, ამასთან სოციალურად დაუცველი ოჯახიდანაა. ამის მიუხედავად, ნინო ეფრემიძე პირველი კლასიდან ათოსანია და სხვადასხვა კონკურსებში გამარჯვებისთვის,  არაერთი სიგელით არის დაჯილდოვებული.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, სამინისტროს მხრიდან უკლებლივ ყველა ნიჭიერი მოსწავლე წახალისდება. ასეთ მოსწავლეებს განსაკუთრებული  ყურადღება მიექცევათ, რადგან   მათი  ჩართულობა და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში აქტიურობა, სამინისტროს  მთავარ მიზანს წარმოადგენს.

Minister Mr. Dimitri Shashkini Awarded the Finalist of Rustavi 2 TV Show “The Cleverest”
A 13 year-old Nino Epremidze studies at №201 public school and is in the 7th grade.  She is an internally displaced person and comes from socially vulnerable family.  Nevertheless, Nino Epremidze is a top student and has been awarded numerously with various certificates upon her successful performance in various contests and competitions.
According to the announcement of the Minister Dimitri Shashkini, all gifted and successful schoolchildren will be encouraged by the Ministry. Special attention will be drawn to these schoolchildren since their active involvement in community activities is one of the main goals of the Ministry.