მანდატურები სამტრედიის სკოლა პანსიონს ესტუმრნენ
სკოლის მანდატურებმა  სამტრედიის №15 სპეციალური საჭიროების მქონე  ბავშვთა სკოლა-პანსიონი მოინახულეს და მოსწავლეებსა და სკოლის პერსონალს ძველით ახალი წელი მიულოცეს. მანდატურებმა  მოსწავლეებს საახალწლოდ  საჩუქრები გადასცეს.
ღონისძიების ფარგლებში,  ბავშვებმა და სტუმრებმა ერთმანეთს  საკუთარი შესაძლებლობები სიმღერაში და ლექსებში გაუზიარეს. სკოლის მანდატურის სამსახური  მოზარდებს მომავალშიც არაერთ სიურპრიზს ჰპირდება.
მანდატურების განცხადებით, მათი მიზანია  იზრუნონ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლებლებისა და იქ დასაქმებულ სხვა პირთა უსაფრთხობაზე.
სამტრედიის №15 სკოლა-პანსიონში 11-დან  16 წლამდე ასაკის 20 ვაჟი ცხოვრობს. სკოლა-პანსიონში ყველა პირობაა შექმნილი განაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებთან მუშაობისთვის. პანსიონში ფუნქციონირებს სკოლა მე-4-დან მე-9 კლასის ჩათვლით, საჭიროების შემთხვევაში იხსნება დაწყებითი 1-3 კლასები.

Resource officers visited Samtredia #15 Boarding School for Children with Special Educational Needs and congratulated the schoolchildren and school staff on the New Year. They also conferred the schoolchildren with gifts.
Within the frame of the event, schoolchildren and resource officers got involved in joint activities such as singing and poem reciting. The Office of School Resource Officers will arrange many interesting activities in the future as well.
According to the resource officers, their main goal is to ensure the safety of schoolchildren, teachers and school staff.
20 boys (from 11- to 16 years old) live in Samtredia #15 boarding school for Children with Special Educational Needs. The school environment is adapted to the requirements of Children with Special Educational Needs. The school is operating on the basis of the boarding school from 4th to 9th grades. In case of necessity, there is an option of opening primary classes from 1st and 3d grades.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in the Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Zugdidi, Poti, Gori and Rustavi from the new academic year.