პრეზიდენტმა სოფელ ჯუგაანის საჯარო სკოლა გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა სიღნაღის მუნიციპალიტეტის  სოფელ ჯუგაანში ახლადაშენებული სკოლა გახსნეს.
სკოლის ძველი შენობა მეოცე საუკუნის 60-იან წლებში აშენდა. სკოლის  ავარიული  მდგომარეობის გამო  2008 წლის დეკემბერში მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით დაიწყო ახალი სკოლის მშენებლობა და 2010 წლის ზაფხულში დასრულდა.
სკოლა შეესაბამება თანამედროვე საერთაშორისო სტანდარტებს. სკოლას აქვს  ბიბლიოთეკა,  სპორტული დარბაზი, ღია მოედანი, კომპიუტერული ლაბორატორია, საბუნებისმეტყველო საგნების კაბინეტი, თავდაცვისა და უსაფრთხოების კაბინეტი, ინგლისურის კაბინეტი. სკოლაში 268 მოსწავლე სწავლობს.
ახალი სკოლის აშენებით სოფელ ჯუგაანის მოსწავლეებს საშუალება აქვთ ადგილზე მიიღონ სრულფასოვანი განათლება.
სკოლის საქმიანობა საკმაოდ წარმატებულია, სკოლა მონაწილეობას იღებს  სასწავლო ოლიმპიადებსა და კონფერენციებში. გასულ წელს მეთორმეტე კლასელმა მარიამ ქავთარაძემ გაიმარჯვა თვითშემოქმედებით  კონფერენციაში ინგლისურში. 7 პედაგოგი გავიდა სასერტიფიკაციო გამოცდაზე. სკოლაში  არის ერთი ინგლისურენოვანი მასწავლებელი.
საქართველოს პრეზიდენტმა ჯუგაანის სკოლის წარჩინებული მოსწავლეები  სალომე კიკილაშვილი, მაკა პოპიაშვილი  და მარიამ ზედელაშვილი პორტატული კომპიუტერებით დააჯილდოვა.

The president Opened New School in Jugaani
Old building of the school was built in 1960-ies. World Bank funded the construction works of the new building that began in 2008.
The new school is in compliance with modern international standards. It has library, gym, outdoor stadium, computer lab, civil defense and safety classroom. 268 schoolchildren study there.
The school already has achievements. The schoolchildren of Jugaani public school participate in National Olympics and conferences. Schoolchild of 12th grade Mariam Kavtaradze won the English language conference last year. 7 teachers of the school passed the teachers certification exams. One native English speaker teacher works at this school.
The President of Georgia presented excellent pupils of the school – Salome Kikilashvili, Maka Popiashvili and Mariam Zedelashvili with the portable computers.