სკოლის მანდატურებმა გლდანის ბავშვთა სახლის 20 აღსაზრდელს კიდევ ერთი ლამაზი დღე დაუთმო. სკოლის მანდატურებს და გლდანის ბავშვთა სახლის აღსაზრდელებს კინოთეატრმა „ამირანმა“ უმასპინძლა. სკოლის მანდატურისა და კინოთეატრ „ამირანის“ ერთობლივი აქციის ფარგლებში მოზარდებმა ქართული ანიმაციური ფილმი „საახალწლო ზღაპარი“ იხილეს. აქციის ფარგლებში, ბავშვებს მანდატურებმა საახალწლო საჩუქრები გადასცეს.
სკოლის მანდატურების თქმით, მანდატურების ასეთ აქციებში მონაწილეობა ძალიან ნიშვნელოვანია, რადგან მათი სურვილია თავადაც შეიტანონ გარკვეული წვლილი ბავშვების სწორად აღზრდაში. სკოლის მანდატურის სამსახური მოზარდებს მომავალშიც არაერთ სიურპრიზს ჰპირდება.
სკოლის მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილება მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო აქციებში და საზოგადოების სხვადასხვა ფენას თავად განუმარტონ სკოლის მანდატურის არსი.

Resource officers spent one day with 20 Gldani boarding schoolchildren. Along with resource officers schoolchildren attended the screening of movie “New Year Fairytale” in Amirani Cinema. The resource officers also presented schoolchildren with new year gifts.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in the Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Zugdidi, Poti, Gori and Rustavi. Resource Officers’ duty is to prevent conflicts and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren. They are responsible to care for the safety of the children.
New initiative that is being implemented in the frame of the Safe School Programme, envisages maintenance of the safe school environment.