მინისტრმა მოსწავლეებს ახალი სემესტრის დაწყება მიულოცა
ახალი სემესტრის დაწყება მოსწავლეებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა 55-ე საჯარო სკოლიდან მიულოცა. მინისტრი კომპანია ,,გოგლი-მოგლის’’ მიერ ორგანიზებულ აქციას დაესწრო.
აქციის ფარგლებში დავით გომართელი, ნოდიკო ტატიშვილი, სალომე ბაკურაძე  და ილუზიონისტები   55-ე, 161-ე, 53-ე, 24 -ე და 43-ე სკოლებს ესტუმრნენ.  მსახიობებმა  მოსწავლეებისათვის სპეციალური შოუ დადგეს, ბავშვებს საგანგებოდ მომზადებული ტკბილეული დაურიგდათ.
უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის ფარგლებში კომპანია ,,გოგლი-მოგლმა’’ 2010 წელს თბილისის რამდენიმე საჯარო სკოლის სასადილო კეთილმოაწყო და თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვა.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, უსაფრთხო სკოლის კონცეფციის ფარგლებში თბილისის სკოლების 1/3-ში  სასადილოები უკვე გახსნილია და ეს პროცესი გაგრძელდება. სასადილოებში კი, სადაც მოსწავლეები საკვებს საკრედიტო ბარათებით ყიდულობენ, პროდუქტის ხარისხი მუდმივად კონტროლდება.
მოსწავლეების უსაფრთხოების მიზნით სკოლებში აიკრძალა ნაღდი ფულის ბრუნვა, ანგარიშსწორება ელექტრონული ბარათებით მიმდინარეობს.
სკოლებში ნაღდი ფულის ბრუნვის აკრძალვა და ბარათების შემოღება უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია და მიზნად ისახავს, უსაფრთხო  და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის დანერგვასა და განვითარებას.

Within the frame of this special event, singers David Gomarteli, Nodiko Tatishvili, Salome Bakuradze along with Illusionists visited Tbilisi public schools #55, 161, 53, 24 and 43. The actors casted a special show for schoolchildren and presented them with the gifts.
Within the scope of Safe and Healthy school program, company Gogli Mogli refurbished canteens of several schools in Tbilisi in 2010.
According to Minister Shashkini, in the frame of Safe School concept, canteens have been already opened at 1/3rd of Tbilisi schools and this process is currently underway. In those canteens where schoolchildren buy food with electronic cards, the product quality is inspected on a regular basis”.
To ensure safety of schoolchildren, cash flow at schools was prohibited and electronic cards were introduced. This is an important component of Safe School Program and aims at providing violence free and healthy environment at schools.