საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე თბილისის №64 საჯარო სკოლაში ქართული ცეკვის პირველი გაკვეთილის მიმდინარეობას გაეცნო. ცეკვის გაკვეთილების პილოტირება 2011 წლის იანვარში თბილისის ყველა საჯარო სკოლაში დაიწყო, 2011-2012 სასწავლო წლიდან კი, სავალდებულო დისციპლინის სახით შევა საქართველოს ყველა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლის მე-4 კლასში.
ქართული ცეკვის საგნობრივი პროგრამა სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრში შექმნილი სამუშაო ჯგუფის მიერ შემუშავდა. პროგრამის საგნობრივი პროგრამის შემუშავებაში მონაწილეობდნენ დარგის ექსპერტები:
ექსპერტთა მუშაობას კოორდინაციას უწევდა სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის მუსიკის ექსპერტი, პედაგოგიკის მეცნიერებათა დოქტორი რუსუდან თაყაიშვილი.
დარგის სპეციალისტებისა და ექსპერტების აზრით, ახალი საგანი მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს მოსწავლეთა ჰარმონიულ განვითარებას.

Piloting of Georgian Dance Lessons Began
First Deputy Minister of Education and Science Akaki Sepherteladze attended a first dance lesson at Tbilisi public school №64. Piloting of dance lessons began in all schools of Tbilisi from January 2011. From 2011-2012 academic year, dance lesson will be integrated into the national curriculum as a compulsory discipline at 4th grade in all general educational institutions throughout Georgia.
Georgian dance lessons program was developed by the working group of Ministry’s National Curriculum and Assessment Center. Field experts also participated in elaborating the program:
• Tengiz Utmelidze – chairperson of the Union for Choreography;
• Pridon Sulaberidze- Georgian artists, chief Choreographer of Rustavi Ensemble;
• Revaz Chanishvili- Professor, Shota Rustaveli State University; choreographer, Folklore Center;
• Ucha Dvalishvili - Professor, Shota Rustaveli State University, Chief Choreographer at Students Palace;
• Levan Kublashvili- Erisioni Ensemble, Eleoni Ensemble;
National Curriculum and Assessment Center’s expert in music, Doctor of Pedagogical Sciences Rusudan Takaishvili coordinated the activity of the experts.
Field specialists and experts think that a new subject will contribute to a harmonious development of the schoolchildren.