2011 წელს მოხალისე პედაგოგთა მეორე ნაკადი ჩამოვიდა
ახალი წლიდან საქართველოში უცხოელ მოხალისე პედაგოგთა მეორე ჯგუფი ჩამოვიდა. საგანმანათლებლო პროგრამა - ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში ჩამოსული კვალიფიციური პედაგოგები ამერიკიდან, ინგლისიდან, ავსტრალიიდან, კანადიდან, ირლანდიიდან, სამხრეთ აფრიკიდან, ფინეთიდან, ფილიპინებიდან და ლიტვადან არიან.
ინგლისურენოვან მასწავლებლებთან ერთად, ჩვენს ქვეყანაში იტალიური ენის პედაგოგებიც ჩამოვიდნენ. ახლადჩამოსული პედაგოგები ტრადიციულად ტრენინგს გაივლიან, თბილისისა და კახეთის რეგიონის სკოლებში გადანაწილდებიან და ადგილობრივ მასწავლებლებთან ერთად,  სასწავლო პროცესში ჩაერთვებიან.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილის კოკა სეფერთელაძის განცხადებით, ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად”  პროექტის ფარგლებში, ინგლისურენოვან პედაგოგთა ჩამოსვლა მიმდინარე წლის განმავლობაშიც გაგრძელდება და დასრულდება აღმოსავლეთის რეგიონის საჯარო სკოლების მოხალისე მასწავლებლებით შევსების პროცესი.

Arrival of English Language Teachers Continues
The second group of English language teachers arrived to Georgia in 2011. In the scope of the program “Teach and Learn with Georgia” foreign teachers came to Georgia from USA, England, Australia, Canada, Ireland, South Africa, Finland, Philippines and Litva.
Along with English language teachers, Italian language teachers have also arrived to Georgia. After passing the trainings the teachers will be distributed to the schools of Kakheti region and Tbilisi and will get involved in the education process together with the local teachers
First Deputy Minister Koka Sepherteladze announces that in the scope of the program “Teach and Learn with Georgia” foreign teachers will continue to arrive in Georgia in 2011 and will be distributed to schools of the east region.
At the present time 1000 foreign teachers work in Georgia. Next year the number of foreign teachers will equal 1500.