173-ე სკოლის რეაბილიტაცია გრძელდება
პროფესიული სწავლების ცენტრების  „სპექტრი“,  ”მარგი” და თბილისის მრვალპროფილიანი ცენტრის სტუდენტებმა თბილისის 173-ე საჯარო სკოლის პირველკლასელთა საკლასო ოთახები გაარემონტეს და შესაბამისი ინვენტარით აღჭურვეს. სტუდენტთა ნამუშევარი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ დაათვალიერა.
თბილისის 173-ე საჯარო სკოლა ერთ-ერთი ყველაზე დიდი სკოლაა საქართველოში, აქ 2200-მდე მოსწავლე სწავლობს, სკოლა  ნაწილობრივ  რეაბილიტირებულია და საჭიროებს ინფრასტრუქტურის კეთილმოწყობას. პირველკლასელთა საკლასო ოთახების  გარემონტება და აღჭურვა სამი პროფესიული ცენტრის სტუდენტებმა გადაწყვიტეს და ამით თავისი წვლილი შეიტანეს  მოსწავლეებისთვის კომფორტული სასწავლო გარემოს შექმნაში.
სტუდენტებმა, რომლებიც პროფესიულ სასწავლებლებში სხვადასხვა სპეციალობებს ეუფლებიან №173-ე საჯარო სკოლაში ერთგვარი სასწავლო პრაქტიკა გაიარეს.  დურგლებმა იატაკი მოხვეწეს და მოლაქეს, დაამზადეს კარებები, ხის ჩარჩოები  სხვადასხვა სახის სასწავლო თვალსაჩინოებებისათვის, მღებავებმა  კედლები შეღებეს, მომავალმა ელექტრიკოსებმა საკლასო ოთახები თანამედროვე სანათებით აღჭურვეს, მკერავებმა ფარდები  შეკერეს, მებაღეებმა დეკორატიული ქოთნის ყვავილებით ოთახები მორთეს.
თბილისის 173-ე საჯარო სკოლაში სამინისტროს ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო სპორტული დარბაზის რეაბილიტაციას ახორციელებს, უახლოეს მომავალში კი, სააგენტოს მიერ სველი წერტილები მოწესრიგდება და დერეფნები გარემონტდება.

Rehabilitation of Tbilisi Public School №173 is Underway
Students of professional educational centers “Spektri”, “Margi” and Tbilisi multi-profile center renovated  the classrooms of first graders at Tbilisi 173 public school. They also equipped it with necessary inventories.  First Minister of Education and Science Akaki Sepherteladze visited the school and got familiar with the students’ work.
Tbilisi public school №173 is one of the biggest schools in Georgia.  Up to 2200 students study there, the school is partially renovated and its infrastructure is in need of upgrading. The students of the above mentioned professional educational institutions decided to refurbish the classrooms of first graders and contributed to the process of ensuring a comfortable learning environment for the schoolchildren.
The students study various specialties at the professional educational institutions, by renovating the classrooms of the school, they have acquired a valuable practical experience. For example: joiners polished the floor and constructed the door, painters painted the walls, the electricians provided the room with appropriate electrical equipments.
Ministry’s Agency for Infrastructure Development undertakes rehabilitation of sport hall of the school; agency will also renovate the halls of the school soon.