სახელმწიფო გრანტის გაცემის წესი შეიცვალა
საქართველოს მთავრობის დადგენილებით,  სახელმწიფო გრანტის გაცემის წესი შეიცვალა. ამ თემასთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა მაია მიმინოშვილმა ბრიფინგი გამართეს.
2011 წელს, სამართლის, ჯანდაცვის, ბიზნესის ადმინისტრირების, მასობრივი კომუნიკაცია/ჟურნალისტიკის, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და  საჯარო მმართველობის ფაკულტეტებზე ჩარიცხული სტუდენტები  მხოლოდ 100 პროცენტიანი სახელმწიფო გრანტის მოპოვების შემთხვევაში დაფინანსდებიან.
ყველა სხვა მიმართულებაზე სწავლას სახლემწიფო 100%, 70%, 50% და 30% პროცენტიანი გრანტით  დააფინანსებს.
სახელმწიფო გრანტის გაცემის წესი და სპეციალობების სრული ნუსხა განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებ-გვერდზეა განთავსებული და მოცემულია  აბიტურიენტთათვის გამოცემულ  ცნობარში.

A Rule on Awarding the State Scholarship has changed
In 2011, the students who will be enrolled at Law, Health Management, Business Administration, Mass Communications/ Journalism, International Relations and Public Administration faculties will be financed only in case they receive a 100% state grant.
Georgian government will finance the studies in other fields with 100%, 70%, 50%, and 30% state grants.
The detailed information on a new rule of awarding the state scholarships and a full list of specialties is posted on the web sites of the ministry and National Examinations Center.  Information is also available in students’ directory.