მინისტრმა კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი შენობა დაათვალიერა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი  შენობა დაათვალიერა, რომელიც ამჟამად დასრულების პროცესშია და ფუნქციონირებას ახალი სასწავლო წლიდან  დაიწყებს.
კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი  კორპუსი ინფრასტრუქტურითა და აღჭურვილობით, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური იქნება როგორც საქართველოში, ასევე მთელს ამიერკავკასიაში, რაც უცხოელი სტუდენტების მოზიდვასა და ზოგადად   საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემის განვითარებას შეუწყობს ხელს.
შენობა, სადაც თანამედროვე უმაღლესი სასწავლო დაწესებულება განთავსდება 1909 წელს აშენდა და აქ წლების მანძილზე მთელი კავკასიის მასშტაბით სახელმოხვეჭილი სასწავლო დაწესებულება - სასულიერო სემინარია ფუნქციონირებდა.
კავკასიის უნივერსიტეტი  2004 წელს, კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბაზაზე დაარსდა. კავკასიის ბიზნესის სკოლა  1998 წელს ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან პარტნიორობით დაფუძნდა. დღეისათვის კავკასიის უნივერსიტეტს  7 სკოლა აქვს: კავკასიის ბიზნესის, სამართლის, მედიის, ტექნოლოგიების, სახელმწიფო მართვის, ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა და ტურიზმის.

Minister paid a Visit to a New Building of the Caucasus University
New building will have a modern infrastructure and technology and will be one of the largest not only in Georgia but in the South Caucasus region.  This, in its turn, will support to attracting foreign students to Georgia as well as developing Georgian educational system overall.
Originally, the building was constructed in 1909 and religious seminary has been functioning there for many years.
Caucasus University was founded in 2004 on the basis of Caucasus Business School. Caucasus Business School was founded with the partnership of Georgia State University. Nowadays the Caucasus University has 7 schools: Business, Law, Media, Technology, Public Administration, Humanities and Tourism.