მინისტრმა ონლაინ კონფერენცია გამართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში პირველი ონლაინ კონფერენცია ჩატარდა. ვიდეოსაკონფერენციო ჩართვა  თბილისსა და ბათუმს შორის განხორციელდა. თბილისიდან  მონაწილეობას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი, მინისტრის მოადგილეები, სსიპ-ების ხელმძღვანელები და სამინისტროს წარმომადგენლები იღებდნენ. ბათუმიდან კი - აჭარის ა/რ განათლების მინისტრი გია  აბულაძე და აჭარის რეგიონის სკოლების დირექტორები.
დიმიტრი შაშკინმა სკოლების დაფინანსების ახალ წესზე ისაუბრა და  სკოლის დირექტორთა შეკითხვებს უპასუხა. შეკითხვები ძირითადად სკოლების დაფინანსებას უკავშირდებოდა, იყო აგრეთვე კითხვები  დირექტორთა და მასწავლებელთა სერტიფიცირებაზე,  საატესტატო და ექსტერნთა გამოცდებზე, პედაგოგთა გადამზადებაზე და სხვა.
მინისტრის განცხადებით, რეგიონებთან უშუალო კავშირი  ძალზე მნიშვნელოვანია, სწორედ ამის საშუალებას იძლევა ონლაინ კონფერენცია. მომავალში   ანალოგიური ვიდეოსაკონფერენციო ჩართვები საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებთან სისტემატიურ ხასიათს მიიღებს.
ონლაინ კონფერენცია ბოლო თაობის, Full HD  უმაღლესი კლასის Tandberg ვიდეო-მოწყობილობების გამოყენებით განხორციელდა და მისი ტექნიკური მხარდაჭერა კომპანია UGT უზრუნველყო.

Minister held an Online Conference
A first online conference was organized in the Ministry of Education and Science of Georgia. Simultaneous videoconference was arranged among Tbilisi and Batumi. Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini, deputy ministers, the directors of legal entities of public law under the ministry and ministry representatives took part in the conference from Tbilisi, from Batumi- Minister of Education of Adjara Autonomous Republic Ghia Abuladze and the principals of the schools of Adjara.
Minister highlighted the meaning of a new model of school financing and answered the questions of the school principals covering the issues of school principal and teacher certification, high school and extern exams, teachers training and professional development.
According to the announcement of the Minister,”Establishing a direct connection with the regions is very important, online conference contributes much to this process.  Therefore, videoconference will be arranged with other regions of Georgia and will be held systematically”.
Full HD Tandberg video equipments were used in the conference. Event was organized with the technical support of UGT Company.