მინისტრი ლონდონის ქართულ საკვირაო სკოლას ეწვია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი სამუშაო ვიზიტით დიდ ბრიტანეთში იმყოფება. მინისტრმა ვიზიტის ფარგლებში ლონდონის ქართული საკვირაო სკოლა მოინახულა, სადაც დაესწრო ქართულის გაკვეთილს და მოსწავლეებს ქართული წიგნები გადასცა.
მინისტრის განცხადებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მომავალშიც განაგრძობს მსგავს შეხვედრებს საზღვარგარეთ არსებულ საკვირაო სკოლებში და მათთან მჭიდრო თანამშრომლობას გეგმავს.
გაერთიანებულ სამეფოში პირველი ქართული სკოლა 2002 წლიდან ფუნქციონირებს. წლების მანძილზე ეს სკოლა ერთადერთი ქართული საკვირაო სკოლა იყო მთელს ევროპაში. დღეისთვის სკოლაში 130-მდე ბავშვი და 7 მასწავლებელია რეგისტრირებული, რომლებიც  გაერთიანებულ სამეფოში მცხოვრობ ქართველ ბავშვებსასწავლიან. სკოლაში ასევე მოქმედებს საბავშვო ბაღიც.
სკოლა მასწავლებელთა კვალიფიკაციაზეც ზრუნავს. სკოლაში სიტემატურად ტარდება ტრენინგები როგორც დამწყები ისე მოქმედი მასწავლებლებისთვის.
სკოლა დაარსდა 2002 წელს ქალბატონი ლიანა ჯიქია- გოგრიჭიანისა და ბატონი ვახტანგ გოგრიჭიანის დაფინანსებით.

Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini is paying an official visit to Great Britain. In the scope of the visit Minister visited Georgian Sunday School in London and attended Georgian language lesson and presented Georgian textbooks to schoolchildren.
By announcement of Dimitri Shashkini, the Ministry of Education and Science will continue to cooperate with Georgian Sunday Schools abroad.
First Georgian school has been functioning in Great Britain since 2002. This school has long been the first Georgian Sunday School in Europe. There are 130 schoolchildren and 7 teachers in the school. The school regularly organizes the trainings for its teachers. A kindergarten is also functioning at the school.
Georgian Sunday School was founded in 2002 with the financial support Liana Jikia-Gogrichiani and Vakhtang Gogrichiani.