საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა თბილისის №60 საჯარო სკოლის განახლებული ბიბლიოთეკა მოინახულა და სკოლას საჩუქრად საყმაწვილო ლიტერატურის კრებული გადასცა.
სასკოლო ბიბლიოთეკების მოწყობა პრეზიდენტის ერთ-ერთი ინიციატივა და სამინისტროს პრიორიტეტია, რომლის შედეგად, 2010 წლიდან სასკოლო ბიბლიოთეკების რეაბილიტაცია და მათი წიგნებით შევსება დაიწყო.
მე-60 საჯარო სკოლის ახალი ბიბლიოთეკა, რომლის საცავშიც თორმეტი ათასი წიგნია, თანამედროვე სტანდარტებისაა. კომფორტულ გარემოში შესაძლებელია გაკვეთილების ჩატარება, ლიტერატურული საღამოებისა და კონკურსების ჩატარება. სკოლას პერმანენტულად ცნობილი მწერლების, საზოდაგო მოღვაწეებისა და სხვა საინტერესო ადამიანების მოწვევა და მოსწავლეებთან მათი შეხვედრების ორგანიზება აქვს დაგეგმილი.
საკითხავი დარბაზის გარდა, მე-60 სკოლის ბიბლიოთეკას კომპიუტერებით აღჭურვილი კაბინეტიც გააჩნია, სადაც მოსწავლეებისთვის ნებისმიერი ინფორმაციაა ხელმისაწვდომი. ერთ-ერთი ყველაზე თანამედროვე ბიბლიოთეკის მოწყობა მხოლოდ სკოლის ბიუჯეტით განხორციელდა.
მხატვრული ლიტერატურის გარდა, სამინისტრო მაქსიმალურად ზრუნავს სასკოლო ბიბლიოთეკების სასწავლო სახელმძღვანელოებითა და სხვა სასწავლო მასალით შევსებაზეც. გასულ წელს პირველად განხორციელდა სოციალურად დაუცველი ყველა კლასის მოსწავლის სახელმძღვანელოებით უზრუნველყოფა, აღნიშნული წიგნები გამოყენების შემდეგ სასკოლო ბიბლიოთეკას გადაეცემა და მათი გამოყენების უფლება ნებისმიერ მოსწავლეს აქვს.

Upgrading of the school libraries is one of the initiatives of the President and priorities of the Ministry. In 2010 the process of renovating of the school libraries and supplying them with the books began.
Library of public school №60 fully meets the modern standards and there are 12 000 books there. It is an ideal environment for holding lessons, literature evenings and open classes. The school is planning to invite famous authors and public figures and arrange their meetings with the schoolchildren.
Apart from the reading room, the library has a room with computers, where schoolchildren can search any information. Refurbishing of the school library was carried out within the means of the school’s budget.
Ministry regularly supplies the school libraries with supplementary manuals and other learning materials. Last year, all schoolchildren from socially vulnerable families were provided with the textbooks. After these schoolchildren use the books, they are handed over to the school library so that other schoolchildren can also benefit from them.