სკოლებში კომპიუტერის სწავლების გაძლიერებასთან დაკავშირებით შეხვედრა გაიმართა
2010 წლის ბოლომდე საქართველოს საჯარო სკოლების 75%  ინტერნეტით უზრუნველყოფილი იქნება. განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო სკოლების ინტერნეტიზაციას საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივის საფუძველზე ახორციელებს, რომლის თანახმადაც სკოლებში კომპიუტერის სწავლება უნდა გაძლიერდეს. საქართველოს ყველა სკოლაში ინტერნეტიზაცია 2011 წელს დასრულდება და თითოეულ სკოლას ინტერნეტმომსახურება სახელმწიფოს ხარჯზე გაეწევა.
პროექტის ფარგლებში, 2010 წლის ბოლომდე ყველა სკოლას თავისი ვებ-გვერდიც ექნება და მის შექმნაში მონაწილეობას თავად მოსწავლეები მიიღებენ. სკოლების ინტერნეტიზაციას ხელს შეუწყობს ასევე კორპორაცია Microsoft-ის მიერ განათლების სისტემისთვის გადაცემული ლიცენზირებული პროგრამა. განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი მიიჩნევს, რომ სკოლების მსოფლიო ინტერნეტ ქსელში ჩართვა როგორც მასწავლებლებს, ისე მოსწავლეებს კომუნიკაციისა და გამოცდილების გაზიარების საუკეთესო შესაძლებლობას მისცემს.
საგანმანათლებლო სისტემაში ინოვაციურად მოაზროვნე თაობის აღზდის მიზნით, კორპორაცია Microsoft - მა ახალი მიმრთულება შეიმუშავა. ექსპერტების, დირექტორების, პედაგოგების, მოსწავლეებისა და განათლების სისტემაში ჩართული სხვა წარმომადგენლების  თანამონაწილეობით, პროგრამა Partners in Learning -ის ფარგლებში ოთხი შეხვედა გაიმართა, სადაც იმ ხედვაზე იმსჯელეს, რაც სასკოლო ცხოვრებაში თანამედროვე, ინოვაციური ტექნოლოგიებით გამდიდრებულ სასკოლო გარემოს შექმნას შეუწობს ხელს.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის მონაწილეობით, შემაჯამებელ შეხვედრაზე, საბოლოოდ გამოიკვეთა თუ რა მიდგომებია საჭირო ინოვაციურად მოაზროვნე თაობის აღზრდისათვის, რადგან მათი განვითარებისთვის, თანამედროვე ტექნოლოგიებს განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება.
დღეის მდგომარეობით,  კომპიუტერებით საქართველოს ყველა, 2171 საჯარო სკოლაა უზრუნველყოფილი (სულ 26 800 კომპიუტერით), მაგრამ კომპიუტერის სწავლებას სათანადო ყურადღება არ ექცევა. თუმცა, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ძალისხმევით, პრეზიდენტის ინიციატივა  უმოკლეს ვადაში, ეტაპობრივად განხორციელდება.

Meeting was held on Enhancing Information Technology Teaching at Schools
Till the end of 2010, 75% of Georgian public schools will be connected to internet. The Ministry of Education and Science undertakes the process of connecting schools to the World Wide Web, based on the initiative of the President of Georgia concerning the enhancing information technology teaching at schools. All public schools will be connected to internet by the end of 2011; internet service to each school will be provided at the expenses of the State.
Until the end of 2010, all public schools will have their own web sites. High school students will actively participate in designing these web sites. The Microsoft granted the special license program to the Ministry of Education and Science that will support the process of connecting schools to the World Wide Web. The Minister of Education and Science Dimitri Shashkini says that connecting schools to internet will enhance the communication skills of teachers and students and will provide with opportunities to share best practices.
The Microsoft Corporation elaborated a new direction to encourage bringing up the innovative-thinking generation within the education system. Within the frame of the Partners in the Learning Program, four meetings were arranged with participation of experts, school principals, teachers, students. The participants talked about the importance of integrating innovative IT technologies in the learning process.
During the debriefing with the Minister, the participants were focused on various approaches needed to bringing up the innovative-thinking generation, with a special emphasis on new IT technologies.
Currently, computers have been delivered to all public schools in Georgia (2171 schools in total). Nevertheless, computer science is not taught at schools properly. The Ministry of Education and Science will take efforts to implement the President’s initiative in the possible shortest period of time.