განახლებული ჟურნალ ”მასწავლებლის” პრეზენტაცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა განახლებული ჟურნალ ”მასწავლებლის” პრეზენტაცია გამართეს. მოწვეულ სტუმართა შორის იყვნენ ზოგადსაგანმანათლებლო  სკოლების დირექტორები, მასწავლებლები და სამინისტროს დაქვემდებარებაში მყოფი სსიპ-ის  წარმომადგენლები.
ჟურნალი  ”მასწავლებლი” საქართველოში ერთადერთი საგანმანათლებლო ჟურნალია, რომლის ტირაჟი 10 000 ეგზემპლარია. ჟურნალი საქართველოს ყველა საჯარო სკოლას  უსასყიდლოდ მიეწოდება და ყველა მასწავლებლისთვის ხელმისაწვდომია. დღეისათვის, ”მასწავლებელს” 7 000-ზე მეტი ხელმომწერი ყავს.
მასწავლებელთა პროფესიული ჟურნალის პირველი ნომერი განახლებული დიზაინითა და ექსკლუზიური, სპეციალურად ”მასწავლებლისთვის” შექმნილი შრიფტით,  თებერვალში გამოვიდა. ჟურნალი უფრო თანამედროვე,  კომპაქტური და ტევადი გახდა, დაემატა ახალი რუბრიკები. ამიერიდან, ჟურნალის ყველა ნომერში განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს თავისი გვერდი ექნება, რომელშიც ის პედაგოგებს განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმებზე ესაუბრება.
სამინისტროს მიერ ინიცირებული სიახლეების ფონზე, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია პედაგოგთა სწორი ინფორმირება ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა სერტიფიცირება,  პროფესიული განვითარება და სწავლების თანამედროვე მეთოდები. ამ კუთხით ჟურნალ ”მასწავლებელს” მნიშვნელოვანი ფუნქცია ეკისრება.
კვლევამ აჩვენა, რომ პედაგოგთა 85%-სთვის ჟურნალი საჭირო და მნიშვნელოვანი სასწავლო რესურსია. მასში განთავსებულია ექსპერტთა მოსაზრება პრობლემებსა თუ ინოვაციებზე, იბეჭდება ინტერვიუები ცნობილ ადამაინებთან, პედაგოგები წერენ თავისი გამოცდილების შესახებ.  ჟურნალს  თან ახლავს ”პრაქტიკული დანართი”, რომელიც წარმოადგენს სამოდელო გაკვეთილების აღწერასა და პრაქტიკულ სავარჯიშოებს, და რაც მთავარია, ჟურნალის მიზანია მასწავლებლის პროფესიის პოპულარიზაცია, პროფესიაში ახალგაზრდა, მოტივირებული კადრების მოზიდვა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა.

Renewed Journal “The Teacher”
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze and Head of Teachers Professional Development Centre Gia Mamulashvili presented to the public the renewed journal “The Teacher”. The event was attended by general educational institutions principals, teachers and representatives of the Ministry and public law entities under the Ministry.
“The Teacher” is the only educational journal in Georgia. The journal has the circulation under 10 000.  It is delivered free of charge to every public school of Georgia and is available for all teachers. The journal has about 7000 subscribers.
The renewed professional journal for teachers was published in February. The journal is more modern, has more rubrics. In the renewed journal the Minister of Education and Science has his rubric covering ongoing reforms in the education system.
“The Teacher” has a  very important function to provide first hand information to the teachers on such issues as  certification, professional development and modern methods of teaching.
As researches show the journal serves as a necessary and important resource for 85% of teachers. “The Teacher” combines experts’ opinions on different problems and innovations, interviews with famous people, articles on teachers’ experiences.  The description of model lessons and practical excises are attached to the journal. The main goal of the “The Teacher” is popularization of  teachers’ profession.