მანდატურის სამსახურისა და ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს ერთობლივი პროექტი
სამტრედიის N15 სკოლა-პანსიონის 20-მა აღსაზრდელმა განახლებული ქუთაისი დაათვალიერა. აღნიშნული ღონისძიება  სკოლის მანდატურის სამსახურისა და ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს ერთობლივი პროექტის ფარგლებში განხორციელდა.
აღსაზრდელებს  საშუალება მიეცათ მოენახულებინათ კულტურული ძეგლები. მოზარდებმა გელათისა და ბაგრატის ტაძრების გარდა, ყველა ის ტურისტული ღირშესანიშნაობები დაათვალიერეს, რომლებიც მათ  ინელექტუალურ აღზრდას ხელს შეუწყობს. ტურიზმის ეროვნული სააგენტოსგან, ბავშვებს ასევე  სამახსოვროდ საჩუქრებიც გადაეცათ.
ორ უწყებას შორის  დაწყებული თანამშრომლობა არ იქნება ერთჯერადი,  სამომავლოდ მოზარდებს უამრავი ექსკურსია და სიურპრიზი  ელოდება.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის, ქუთაისის, ზუგდიდის, ფოთის, გორისა და  რუსთავის   საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

The Joint Project of School Resource Officers Agency and Georgian National Tourism Agency
20 schoolchildren of №15 Samtredia boarding school visited reconstructed Kutaisi. The event was organized in the scope of the joint project of School Resource Officers Agency and Georgian National Tourism Agency. The schoolchildren visited cultural monuments in Kutaisi. They had tours to Bagrati and Gelati. The schoolchildren got presents from Georgian National Tourism Agency.
The cooperation between two agencies will be strengthened through organizing joint events. The aim of such events is to inform schoolchildren about the cultural heritage of Georgia.
In order to keep school safe the resource officers commenced their activities in the Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Zugdidi, Poti, Gori and Rustavi. Resource officers’ duty is to prevent conflicts and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren. They are responsible to care for the safety of the schoolchildren.