”საქართველოს განათლების კვირეული 2011” მიმდინარეობს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და თბილისის მერიის ორგანიზებით,  2011 წლის 5-13 მარტს, უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლებისა და სტუდენტური სერვისების პირველი გამოფენა ”საქართველოს განათლების კვირეული 2011” იმართება. გამოფენა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და თბილისის ვიცე მერმა დავით ნინიძემ გახსნეს.
საქართველოს განათლების კვირეული გამოფენების ცენტრ "ექსპო ჯორჯიას" ტერიტორიაზე, მე-11 პავილიონში, საგამოფენო სივრცეში წარმოდგენილია როგორც კერძო ასევე, სახელმწიფო უმაღლესი და პროფესიული სასწავლებლები. გამოფენაში ასევე მონაწილეობენ საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციები, რომელთა ძირითად მიზანს საგანმანათლებლო სექტორის განვითარება და ხელშეწყობა წარმოადგენს.
გამოფენის ფარგლებში  მონაწილე ორგანიზაციების პრეზენტაციები და  “ღია კარის დღეები” იმართება, აბიტურიენტებს, სტუდენტებს, მათ მშობლებს და ყველა დაინტერესებულ პირს საშუალება აქვთ პირადად გაესაუბრონ სასწავლო დაწესებულების ხელმძღვანელებსა და წამყვან სპეციალისტებს, გაეცნონ მათ შეთავაზებებს, სასწავლო პროგრამებს და სწავლის პირობებს.
კვირეულის ფარგლებში ასევე დაგეგმილია პროფესიული წრეების არაერთი შეხვედრა, ახალი პროექტების პრეზენტაცია, საგანმანათლებლო სისტემაში ახალი ინიციატივების განხილვა და პროფესიული გამოცდილების გაზიარება.

“Georgian Educational Week 2011”
With the support of  Ministry of Education and Science of Georgia and  Tbilisi  City Hall a first exhibition of Higher and Professional Education, Studying Abroad and  Students’ Services  “Georgian Educational Week 2011” is held from March 5 till March 13.
The exhibition was opened by the Minister of Education and Science Dimitri Shashkini and Tbilisi Vice Mayor David Ninidze.
The exhibition is organized in the 11th pavilion of “Expo Georgia” and it displays both public and private higher and professional educational institutions.  International and donor organizations also take part in the exhibition with a goal of supporting the development of educational system.
Presentations and “open days” are held within the scope of this event. Prospective students, students, their parents and all interested persons have opportunity to personally meet the heads and representatives of different educational institutions and get familiar with the learning programs.
A series of meetings of educational professionals are also planned within the frame of this exhibition with the aim of sharing an experience and discussing opportunities for launching new educational programs and initiatives.