დიმიტრი შაშკინმა სტუ-ში რეაბილიტირებული სააქტო დარბაზი გახსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის  რექტორმა  არჩილ ფრანგიშვილმა სტუ-ს რეაბილიტირებული  სააქტო დარბაზი გახსნეს და სტუდენტური თვითმმართველობის მიერ განხორციელებული პროექტის “1000 დატრენინგებული სტუდენტი სტუ-ში”  მონაწილე სტუდენტები დააჯილდოვეს.
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის  სააქტო დარბაზის რეაბილიტაცია სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს დაფინანსებით განხორციელდა. 700 ადამიანზე გათვლილი  თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილ დარბაზში  შესაძლებელია საერთაშორისო სიმპოზიუმების, კონფერენციების, სხვადასხვა  პრეზენტაციების მოწყობა, დარბაზში  განთავსებულია პარალელური თარგმანის კაბინეტები, დარბაზი ასევე იძლევა შესაძლებლობას მოეწყოს კულტურულ-შემოქმედებითი ღონისძიებები.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, სამინისტრო არა მარტო უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში სწავლის ხარისხის ამაღლებაზე არამედ, იმ გარემოს გაუმჯობესებაზე და თანამედროვედ აღჭურვაზეც ზრუნავს, სადაც სტუდენტები სწავლობენ.
ღონისძიების ფარგლებში სტუდენტური თვითმმართველობის 2010 წლის მუშაობის ანგარიშის წარდგენა და იმ პროექტების პრეზენტაცია განხორციელდა, რომელიც პრიორიტეტია 2011 წლისათვის. ასევე დამსწრე საზოგადოებას იმ გამოკითხვის შედეგები ეცნობა, რომელიც  ტრენინგების მიმდინარეობის პარარელურად ჩატარდა და უნივერსიტეტში ბოლო დროს სასწავლო პროცესთან  დაკავშირებით განხორციელებულ ცვლილებებს ეხებოდა.

Dimitri Shashkini Opened the Reconstructed University Hall at the GTU
The Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and the Rector of Georgian Technical University Archil Prangishvili opened the reconstructed university hall. They awarded the participants of the project “1000 Trained GTU Students” organized by GTU students’ self-government.
The rehabilitation works of the GTU university hall were carried out by the financial support of Education and Science Infrastructure Development Agency. The university hall for 700 people is equipped with modern technologies. Symposiums, conferences and presentations can be held there.
By the announcement of Dimitri Shashkini, the improvement of education infrastructure is as important for the Ministry of Education and Science as improvement of education quality.
In the scope of the event, the report of GTU students’ self-government for year 2010 was presented to the public.  The presentation was also held on GTU priorities for year 2011.  Public was informed about the results of the poll that was carried out during the trainings.