ირინე ქურდაძემ 157-ე სკოლის ახალი სპორტული დარბაზი გახსნა
თბილისის №157-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს ამიერიდან სპორტის გაკვეთილები განახლებულ სპორტულ დარბაზში ჩაუტარდებათ. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის  მოადგილემ ირინე ქურდაძემ რეაბილიტირებული სპორტული დარბაზი მოინახულა და  კალათბურთში შიდა სასკოლო ჩემპიონატის ფინალურ შეხვედრას დაესწრო.
სამინისტრო განაგრძობს სასკოლო ინფრასტრუქტურის მოწყობას. 157-ე საჯარო სკოლის სპორტული დარბაზის რეაბილიტაცია სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტომ განახორციელა.  მოეწყო საშხაპეები, გასახდელები, მოწესრიგდა სველი წერტილები, შეკეთდა და გარემონტდა სკოლის ფოიე.
157-ე საჯარო სკოლა, სადაც 1400-მდე მოსწავლე სწავლობს,  ვაზისუბნის დასახლებაში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი სკოლაა. დღეისათვის რეაბილიტირებული სასკოლო სპორტული ინფრასტრუქტურა სრულად აკმაყოფილებს თანამედროვე სტანდარტებს და შესაძლებელია ამ სკოლის მოზარდების სპორტის სხვადასხვა სახეობებში კომპლექსურად მომზადება.
157-ე საჯარო სკოლაში  ფეხბურთის, კალათბურთისა და მძლეოსნობის გაკვეთილები ტარდება, ეწყობა შეჯიბრებები. ამჯერად, კალათბურთში რამდენიმედღიანი შეჯიბრი VIII და IX კლასელებს შორის ჩატარდა, ფინალურ შეხვედრაში  გამარჯვებულ გუნდს ჩემპიონის თასი და სიგელები გადაეცა.

From now on, schoolchildren of Tbilisi Public School №157 will take sports classes in a refurbished gym.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze visited a renovated gym of the school and attended a final round of championship in Basketball.
Rehabilitation of the school gym was undertaken by Ministry’s Educational and Scientific Infrastructure Development Agency.
Tbilisi Public School №157 is one of the biggest schools in Vazisubani district and up to 1400 schoolchildren study there. Renovated school infrastructure fully meets the requirements of modern standards and schoolchildren can take different sports classes at the gym.
Tbilisi Public School №157 actively organizes championships in football, basketball and athletics.
Basketball competition was held among VIII and IX graders, winner team was awarded with the cup and certificates.