მოსწავლეებმა იაპონელ ხალხს სოლიდარობა გამოუცხადეს
2011 წლის 11 მარტს იაპონიაში მომხდარი მიწისძვრით გამოწვეულ ტრაგედიასთან დაკავშირებით, იაპონიის საელჩოსთან თბილისის 64-ე, 72-ე, 47-ე და 151-ე საჯარო სკოლების 100-მდე მოსწავლე თანაგრძნობის ბარათებითა და ყვავილებით მივიდა. იაპონელი ხალხისადმი  თანადგომა გამოხატეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ და სკოლის დირექტორებმა.
მოსწავლეებმა ყვავილებით პატივი კატასტროფის მსხვერპლ თანატოლებს მიაგეს და განაცხადეს, რომ იაპონელი მოზარდები მარტონი არ არიან ამ მძიმე წუთებში, მათ საქართველოშიც თანაუგრძნობენ.

Schoolchildren Expressed Solidarity to Japanese People
Around 100 schoolchildren of Tbilisi Public schools №64, №74, №47 and 151 held a solidarity action at the Embassy of Japan to Georgia and brought flowers and sympathy cards.
On behalf of the Ministry of Education and Science of Georgia Deputy Minister Irine Kurdadze recorded her condolence in the Book of Condolence, school principals and schoolchildren also expressed their sympathy to Japanese people.
By bringing the flowers to the embassy, schoolchildren expressed their empathy to their peers who perished during an earthquake and tsunami of 11 March in Japan.