მინისტრი ინგლისურენოვან პედაგოგებს აჭარაში შეხვდა
მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და საგანმანათლებლო პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ (TLG) წარმომადგენლები იმ უცხოელ მოხალისე მასწავლებლებს შეხვდნენ, რომლებიც აჭარის რეგიონების  საჯარო სკოლებში ადგილობრივ პედაგოგებთან ერთად ინგლისურ ენას ასწავლიან.
მინისტრთან შეხვედრის მიზანს საქართველოს განათლების სისტემაში მიმდინარე სიახლეების, რეფორმებისა და გამოწვევების განხილვა წარმოადგენდა, ასევე, პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“  გამოცდილების, ღონისძიებების/აქტივობებისა და სამომავლო გეგმების მიმოხილვა.
მინისტრის მოხსენების შემდეგ გაიმართა სესია, სადაც პროგრამის მონაწილე მოხალისე მასწავლებლებს შესაძლებლობა მიეცათ მათთვის საინტერესო შეკითხვები დაესვათ მინისტრისთვის და ღონისძიების სხვა მონაწილეებისათვის.
„ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ პროგრამის მონაწილე მოხალისე მასწავლებლებთან ანალოგიური შეხვედრები დაგეგმილია და უახლოეს მომავალში საქართველოს ყველა რეგიონში გაიმართება, სადაც მოხალისეები იმყოფებიან.
მინისტრმა მსგავსი შეხვედრები უკვე გამართა თბილისის, იმერეთის, გურიის, ქვემო ქართლისა და მცხეთა-მთიანეთის მოხალისე პედაგოგებთან .

Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and the representatives of the program ”Teach and Learn with Georgia” (TLG)  met the volunteer teachers who live in Georgia and teach English language along with the local teachers at public schools in Adjara Region.
The goal of the meeting was to discuss ongoing developments, reforms and challenges in education system, as well as current activities and future goals of the program “Teach and Learn with Georgia”.
After Minister discussed the updates, volunteer native English speaker teachers had opportunity to ask questions to the Minister and TLG staff.
Similar meetings with the volunteer English speaker teachers will be held in all regions of Georgia where English language teachers teach English.