მინისტრმა პროფესიული კოლეჯი ”იკაროსი” მოინახულა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი მორიგ პროფესიული სწავლების ცენტრ ”იკაროსს” ეწვია. ცენტრი ორიენტირებულია საქართველოში ტურიზმის ინდუსტრიის განვითარებასა და დამსაქმებლის მოთხოვნაზე- მოამზადოს კვალიფიციური კადრი ტურიზმისა და სერვისის ყველა მოთხოვნადი სფეროსთვის.
”იკაროსში” მოქმედებს 4 თვიდან 2 წლამდე სასწავლო პროგრამები 14 სპეციალობაში: ბარმენი, მზარეული, კონდიტერი, სასტუმრო საქმის სპეციალისტი, სასტუმროს მიღება-განთავსების და დაჯავშნის სპეციალისტი, მიმტანი, სასტუმროს საქმის მწარმოებელი, მიმღები-რეცეფციონისტი, სარესტორნო  საქმისმწარმოებელი, მზარეული და სხვ.
ცენტრი უზრუნველყოფილია  უახლესი და თანამედროვე მატერიალურ - ტექნიკური ბაზით,  გააჩნია პრაქტიკული მეცადინეობებისათვის საჭირაო კლასები პროფესიების მიხედვით და სახელოსნოები (სამზარეულო, საკონდიტრო, სერვირების სასწავლო კლასი, ბარი, რეცეფციის კლასი, ფლერინგის სავარჯიშო ოთახი, საინფორმაციო-ტექნოლოგიების კაბინეტები).
სექტემბრიდან გათვალისწინებულია ახალი პროგრამებით  გიდების, ტუროპერატორების, კონდიტერების და ლიფტების/ესკალატორების ელექტრომექანიკოსების მოსამზადებელი სპეციალობების დამატება. ამ უკანასკნელის მოსამზადებელი პროგრამის კურსს  ამ დარგის გამოცდილი და წამყვანი სპეციალისტები წაიყვანენ, მათ მიერ მომზადებული პროფესიონალური კადრები მოსახლეობის უსაფრთხოების გარანტია იქნება.

Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini paid a visit to professional educational Center “ Ikaros”. The Center is oriented on preparing a qualified workforce in Tourism and Service sectors.
Duration of the learning programs at “Ikarosi” is from 4 months to 2 years, the center offers programs in 14 specialties, among them are: Barman, Cook, Pastry Cook, Hotel Specialist, Hotel Operator, Waiter, Receptionists and Restaurant Manager.
The college is provided with up-to-date material and technical equipments, it also has workshops according to professions, such as for example: kitchen, pastry, bar, IT room etc.
From September new learning programs will be offered that will prepare Guides, Tour Operators, Escalator and Elevator electric mechanics. Experienced specialists will provide an instruction for prospective Escalator and Elevator Electric Mechanics to guarantee a safety of population at large.