სომხეთის მინისტრმა პირველი ექსპერიმენტალური სკოლა მოინახულა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე საქართველოში ვიზიტად მყოფ სომხეთის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრ არმენ აშოტიანთან ერთად,  თბილისის პირველ ექსპერიმენტალურ სკოლას ეწვია, სადაც  სომხეთის მინისტრს და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლებს პირველკლასელთათვის განკუთვნილი ახლადაშენებული კორპუსი დაათვალიერებინა.
სომხეთის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი განსაკუთრებით  საქართველოს პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროგრამით დაინტერესდა, რომლის თანახმად,  ყველა  პირველკლასელი სახელმწიფოსგან საჩუქრად ნეტბუქს მიიღებს. ამასთან, დაწყებითი კლასის მოსწავლეები ინგლისურ ენას პირველივე კლასიდან შეისწავლიან.
არმენ აშოტიანმა ინფორმაცია ინტერნეტიზაციისა და სკოლების კომპიუტერებით აღჭურვის თაობაზეც მიიღო, ეს პროცესი ფაქტობრივად, საქართველოს ყველა საჯარო სკოლაში უკვე დასრულებულია.

Armenian Minister of Education and Science visited Tbilisi First Experimental School
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Nodar Surguladze and Minister of Education and Science of Armenia Armen Ashotyan who is paying an official visit to Georgia visited Tbilisi First Experimental School. Officials saw the newly built campus for the first graders.
Minister of Education and Science of Armenia especially got interested in the initiative of the President of Georgia that encompasses providing all first graders with netbooks and starting the learning of English Language from the very first grade.
Minister Ashotyan was also informed about the process of providing an internet access to all schools and supplying them with computers.