სომხეთთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
განათლებისა და მეცნიერების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს  შორის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა არმენ აშოტიანმა მოაწერეს.
ხელმომწერი მხარეები მიიჩნევენ, რომ განათლებისა და მეცნიერების დარგში თანამშრომლობა ორ ქვეყანას შორის ურთიერთობაში მნიშვნელოვანი კომპონენტია. შეთანხმების თანახმად, ორი ქვეყნის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები კონტაქტებს გააღრმავებენ და ერთობლივ პროექტებს განახორციელებენ.  რაც ყველაზე მნიშვნელოვანია ორივე მხარე  ვალდებულებას იღებს დააფინანსონ სომხეთისა და საქართველოს მოქალაქე 10 სტუდენტის სწავლება კანონმდებლობით აღიარებულ სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში.
ღონისძიების ფარგლებში, დიმიტრი შაშკინსა და არმენ აშოტიანს შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, მოხდა ინფორმაციის გაცვლა ორი ქვეყნის განათლებისა და მეცნიერების სფეროებში განხორციელებულ და მიმდინარე პროცესებთან დაკავშირებით.  სომხეთის მინისტრმა უკვე მოინახულა რამდენიმე ზოგადი და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება საქართველოში, პირადად გაეცნო სიახლეებს და იმ პროექტებს, რომლებიც რეფორმის ფარგლებში მიმდინარეობს.
სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის საქართველოში ვიზიტი გრძელდება, არმენ აშოტიანი კიდევ რამდენიმე სასწავლო დაწესებულებას მოინახულებს.

Memorandum of Cooperation Was Signed between Armenia and Georgia
In order to deepen the cooperation between two countries in the field of education the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and the Minister of Education and Science of Armenia Armen Ashotyan signed a Memorandum on Cooperation between the Ministry of Education and Science of Republic of Armenia and Ministry of Education and Science of Georgia.
The parties agree that collaboration between two countries in the field of education is very important. According to the Memorandum the higher education institutions of both countries will conduct joint researches and organize different joint projects. Both countries will promote the exchange of 10 students in accordance with state legislation.
In the scope of the event Dimitri Shashkini and Armen Ashotyan held working meeting. Ministers discussed the ongoing reforms in the education system of both countries.  During his visit to Georgia the Minister of Education and Science of Armenia Armen Ashotyan visited the general and higher education institutions of the country and got familiarized with the new projects and programs implemented in the scope of the reform.