საჯარო სკოლების დირექტორთა შესარჩევი კონკურსი დაიწყო
საქართველოს განთლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე საჯარო სკოლების დირექტორთა შესარჩევი კოკურსის მიმდინარეობას დაესწრო. სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი კონკურსს 2011 წლის 4 აპრილის ჩათვლით ჩაატარებს. მასში მონაწილეობას  თბილისიდან და რეგიონებიდან  3000-მდე მსურველი მიიღებს.
საჯარო სკოლების დირექტორთა შესარჩევი კონკურსი 2 ეტაპად ჩატარდება: კომპიუტერული ტესტირება და გასაუბრება. ტესტირებას ყოველდღიურად 4 ნაკადი გადის. კონკურსის მიმდინარეობას 16 დამკვირვებელი აკონტროლებს. მსურველების რეგისტრაცია 25 თებერვლიდან 20 მარტამდე ელექტრონულად განხორციელდა.
ორეტაპიანი კონკურსის შედეგად შერჩეული პირები სპეციალურ სერტიფიკატებს მიიღებენ, რის საფუძველზეც, მათ დირექტორობის უფლება 7 წლის ვადით მიენიჭებათ. სკოლებში ვაკანტურ ადგილებზე მათი წარდგენა კი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანების საფუძველზე მოხდება, რის შემდეგაც  თითოეული კანდიდატის არჩევაზე გადაწყვეტილებას სკოლის სამეურვეო საბჭო მიიღებს.
საჯარო სკოლების დირექტორთა შესარჩევი კოკნკურსი კომპიუტერული ტესტირების გამოყენებით და დირექტორის სტანდარტზე დაყრდნობით წელს პირველად ტარდება. კონკურსში მონაწილეობის მიღება ნებაყოფლობითია.

First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze observed the proceeding of public schools’ principals Contest. Ministry’s National Center for Teacher Professional Development will administer this contest till April 4. Up to 3000 candidates from Tbilisi and regions will participate in it.
Public schools’ principals contest will be held in 2 rounds: Testing and Interview. Each day, 4 groups of contestants take the computer test. 16 observers monitor the process of testing. Electronic registration of the participants took place from February 25 till March 20.
Those candidates, who pass the two rounds, will be granted special certificates and will obtain the right of working as a school principal for 7 years. Ministry of Education and Science of Georgia will nominate these candidates for the vacant places at public schools; each candidate will be selected by the school Board members.
For the first time, public schools’ principals contest is held on the basis of school principals’ standard and computer testing appliances. Participation in the contest is voluntary.