მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს უფასო გამოკვლევა ჩაუტარდათ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ პირველ ექსპერიმენტალურ სკოლაში სადაზღვევო კომპანია ,,ალფასა’’ და ,ავერსის საქველმოქმედო ფონდის” მიერ ორგანიზებულ აქციაში მიიღო მონაწილეობა. ღონისძიებაში ასევე მონაწილეობდა სადაზღვევო კომპანიის ”ალფა” გენერალური დირექტორი ედუარდ ცხოვრებაძე.
აქციის ფარგლებში, ავერსის კლინიკის მაღალკვალიფიციურმა ექიმებმა პირველი ექსპერიმენტალური სკოლის პედაგოგებსა და მოსწავლეებს უფასო გამოკვლევა/გასინჯვა ჩაუტარეს, ”ავერსის საქველმოქმედო ფონდის” წარმომადგენლებმა   სკოლას  ყველა საჭირო  მედიკამენტი და პირველადი დახმარების სამედიცინო ნივთები უფასოდ გადასცეს. ღონისძიება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით გაიმართა.
თბილისის პირველი ექსპერიმენტალური სკოლის პედაგოგები და მოსწავლეები სახელმწიფო პროგრამით  კომპანია ”ალფაში” არიან დაზღვეულები, მათ ავერსის კლინიკის ექიმებმა ხუთი მიმართულებით ჩაუტარეს კვლევა: პედიატრიული, ნევროლოგიური, კარდიოლოგიური, ოფთალმოლოგიური და აგრეთვე ექოსკოპიური.
სადაზღვევო კომპანია ”ალფა” მსგავს აქციებს მუდმივად  ატარებს. მოსახლეობის ჯანმრთელობაზე ზრუნვას კომპანია მომავალშიც გააგრძელებს.

Schoolchildren and Teachers were examined Free of Charge
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze participated in the charity event organized by the insurance company “Alfa” and “Aversi Charity Foundation” at Tbilisi 1st Experimental school.  Event was also attended by General Director of “Alfa” Eduard Tskhovrebadze.
Within the scope of this event, qualified doctors of “Aversi” Clinic examined the school’s students and teachers free of charge. More specifically, doctors carried out pediatric, neurologic, cardiologic and ophthalmological examinations.
Representatives of “Aversi Charity Foundation” also provided the school with the first aid medical equipments and medications.
This charity event was organized with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia.
Schoolchildren and teachers of Tbilisi 1st Experimental school are insured at Company “Alfa” within the framework of the state insurance program.  The company plans to organize charity events in the future as well.