საჩუქარი აუტიზმით დაავადებულ ბავშვებს
აუტიზმით დაავადებულთა კვირეულის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს  მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა 198-ე საჯარო სკოლის სპეციალური საჭიროების მქონე ბავშვები მოინახულა და მათ კომპანია ”ბარამბოს” წარმომადგენლებთან ერთად ტკბილეული გადასცა.
გია მამულაშვილი 198-ე საჯარო სკოლის პედაგოგებსაც შეხვდა, სასწავლო პროცესის მიმდინარეობით დაინტერესდა და იმ საჭიროებებზე მიიღო ინფორმაცია, რომელშიც სკოლას სამინისტროს მხარდაჭერა ესაჭიეროება.
სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი მუდმივად ახორციელებს პედაგოგების გადამზადებას. წელს პირველად ცენტრი  იმ პედაგოგებს გადაამზადებს, რომლებიც კონკრეტულად აუტიზმით დაავადებულ მოზარდებთან მუშაობენ.
სამინისტრო  სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროებების მქონე ბავშვებთან სამუშაოდ მაღალკვალიფიციური კადრების მომზადებას  მომავალშიც გააგრძელებს.

A Present to the Children with Autism
Within the frame of the events organized for the Children with Autism, Director of National Center for Teacher Professional Development under the Ministry of Education and Science of Georgia, Gia Mamulashvili visited Tbilisi №198 public school. Mr. Gia Mamulashvili together with the representatives of Company “ Barambo” met the children with special educational needs and presented them with the sweets.
Director of National Center for Teacher Professional Development met the school teachers and got familiarized with the learning process. Mr. Gia Mamulashvili was also informed on the needs of the school.
National Center for Teacher Professional Development under the Ministry of Education and Science of Georgia carries out teacher trainings. This year, for the first time, the center will retrain those teachers who work with the children with Autism.