სასკოლო საჩოგბურთო პროგრამის პრეზენტაზია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფრეთელაძე, საქართველოს ჩოგბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ლეილა მესხი და საერთაშორისო ჩოგბურთის ფედერაციის წარმომადგენელი გორან შევჩენკო  თბილისის №1 ექსპერიმენტალურ სკოლაში სასკოლო ჩოგბურთის პროგრამის პრეზენტაციას დაესწრნენ. ღონისძიებაზე მოწვეულნი იყვნენ სპორტის მასწავლებლები თბილისის საჯარო სკოლებიდან.
პრეზენტაცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა  და საქართველოს ჩოგბურთის ფედერაციას შორის დადებული მემორანდუმის ფარგლებში გაიმართა. თანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე, თბილისის მასშტაბით 10 საჯარო სკოლა შეირჩა, სადაც საქართველოს ჩოგბურთის ფედერაცია  ჩოგბურთის სწავლებას განახორციელებს,  სპორტის მასწავლებლებს გადაამზადებს და სკოლებს შორის საჩოგბურთო შეჯიბრებებს უზრუნველყოფს. ფედერაციამ შერჩეულ სკოლებს შესაბამისი სპორტული ინვენტარი ღონისძიების ფარგლებში გადასცა.
№1 ექსპერიმენტალურ სკოლაში შეკრებილ სპორტის მასწავლებლებსა და მოსწავლეებს ჩოგბურთის ფედერაციის წარმომადგენლებმა სასკოლო ჩოგბურთის პროგრამა გააცნეს და რამდენიმე საჩვენებელი გაკვეთილი ჩაატარეს. ჩოგბურთის სპეციალისტები შერჩეული სკოლების  სპორტის მასწავლებლებს  მომავალშიც გაუწევენ კონსულტაციებს.
ჩოგბურთის ფედერაციასთან ერთობლივი პროექტი მოსწავლეთა ჯანსაღი ცხოვრების წესის უზრუნველყოფას, საქართველოს საჯარო სკოლებში  ჩოგბურთის სწავლების წახალისებასა და დანერგვას ითვალისწინებს. სკოლებში ჩოგბურთის სწავლება მოსწავლეთა სპორტული მომზადების დონეს გააუმჯობესებს და ქართული ჩოგბურთის განვითარებასა და პოპულარიზაციას შეუწყობს ხელს.

The Presentation of School Tennis Program
The First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze, the President of Georgian Tennis Federation Leila Meskhi and the Representative of International Tennis Federation Goran Shevchenko attended the presentation of Tennis Program at First Experimental School of Tbilisi. The sport teachers from different public schools of Tbilisi were also invited to this event.
The presentation of the program was held in the scope of the Memorandum of Cooperation between the Ministry of Education and Science of Georgia and Georgian Tennis Federation. In the framework of MOC 10 Public Schools of Tbilisi were selected.  The Georgian Tennis Federation will undertake teaching of tennis and training of teachers at selected schools. Federation will also provide these schools with necessary sports inventories and organize competitions.
Joint project of the Georgian Federation and the Ministry of Education and Science of Georgia aims at promoting a healthy life style among schoolchildren and introduction of tennis classes at public schools. Introduction of tennis classes at school will contribute to the development and popularization of Georgian Tennis and will enhance sports performance of the schoolchildren.