ფოტოკონკურსი პროფესიულ განათლებაზე
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ თბილისის 161-ე საჯარო სკოლაში პროფესიულ განათლებაზე ფოტოკონკურსის პრეზენტაცია გამართა.
ფოტოკონკურსში, რომლის სლოგანია "ჩემი პროფესია-ჩემი მომავალი" მონაწილეობის მიღება საქართველოს მასშტაბით ნებისმიერი საჯარო სკოლისა და პროფესიული სასწავლებლის მოსწავლეს შეუძლია. მსურველებმა ციფრული ფოტოსურათები საოცნებო პროფესიის შესახებ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე  competition-geo@giz.de უნდა გამოაგზავნონ.
ნამუშევრების მიღების ბოლო ვადა 2011 წლის პირველი მაისია. ჟიური, რომლის ერთ-ერთი წევრი მსახიობი დუტა სხირტლაძეა გამარჯვებულებს 20 მაისს სპეციალური საჩუქრებით დააჯილდოვებს:
• პირველი პრიზი-Apple iPod ნანო;
• მეორე პრიზი-უფასო ინტერნეტკავშირი ნახევარი წლის განმავლობაში;
• მესამე პრიზი-100 ლარის ღირებულების სასაჩუქრე ბარათი წიგნების შესაძენად;
კოკა სეფერთელაძე 161-ე სკოლის მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეებს ჟიურის წევრებთან ერთად გაესაუბრა და კონკურსთან დაკავშირებით მათ  შეკითხვებს  უპასუხა.
კონკურსს გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან და სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრთან ერთად ახორციელებს.
პროფესიული განათლება  განათლების რეფორმის ერთ-ერთი პრიორიტეტია. ფოტოკონკურსი ”ჩემი პროფესია-ჩემი მომავალი”  სწორედ ამ პროცესის ხელშეწობისა და პროფესიული განათლების პოპულარიზაციის მიზნით ხორციელდება.

The First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze held the presentation of Photo Contest on Professional Education at Tbilisi Public School №161.
All interested students of public schools and professional education institutions can participate in the photo contest “My Profession – My Future”. The participants can send the photos of their dream professions via e-mail: compettion-geo@giz.de
The deadline is May 1, 2011. The jury chaired by an actor Duta Skhirtladze will award the winners on May 20.
Koka Sepherteladze and members of the jury met 9th, 10th and 11th graders of Tbilisi Public School №161 and introduced to them the conditions of the contest.
The competition is supported by the German International Cooperation (GIZ) in collaboration with the Ministry of Education and Science of Georgia and the National Center for Educational Quality Enhancement.
The professional education is one the top priorities of the MES. The Photo Contest “My Profession – My Future” is aimed to popularize the professional education.