სკოლები ყოველთვიურად სისუფთავის აქციებს მოაწყობენ
საქართველოს პრემიერ მინისტრის ნიკა გილაურის ინიციატივით, საჯარო სკოლებში ყოველთვიურად სკოლებისა და მიმდებარე ტერიტორიების დასუფთავების აქციები   მოეწყობა. მასში მონაწილეობას სკოლის მანდატურები, მოსწავლეები, პედაგოგები და  კურსდამთავრებულები (მათ შორის ცნობილი) მიიღებენ.
16 აპრილს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი №52-ე საჯარო სკოლას ეწვია და როგორც ამ სკოლის კურსდამთავრებულმა თავად მიიღო მონაწილეობა სკოლის დასუფთავებასა და ხეების დარგავაში.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, ყოველთვიურად მსგავსი აქციის მოწყობა ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან მოსწავლეები, პედაგოგები და მანდატურები სკოლის სისუფთავეზე, გამწვანებასა და ჯანმრთელი გარემოს შექმნაზე ერთად იზრუნებენ.
№52-ე საჯარო სკოლის პარალელურად, დასუფთავების აქცია ერთროულად ყველა, მათ შორის თბილისის პირველ ექსპერიმენტალურ სკოლაში მოეწყო. მოსწავლეების, მასწავლებლების, მანდატურების, წარმატებული კურსდამთავრებულებისა და ცნობილი ადამიანების მხრიდან მსგავსი აქციები ყოველთვიურად გაიმართება.

Actions for Keeping Environment Clean
By the initiative of the Prime Minister Nika Gilauri the actions for keeping environment clean will be organized at public schools every month. Resource officers, schoolchildren, teachers and alumni of the schools will take part in the actions.
On April 16, the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini visited Tbilisi Public School №52. As alumna of the school the Minister took part in the action and planted some trees with the schoolchildren.
By the announcement of the Minister, it is very important to organize such actions. Resource officers, schoolchildren and teachers will have the opportunity to take care of the surrounding environment together.
Besides the Public School №52, actions for keeping environment clean were organized at several other public schools of Tbilisi. Such actions will be carried out in the future.