მინისტრმა სააღდგომო საჩუქრები მე-200 სკოლის მოსწავლეებს მიუტანა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი  დიმიტრი შაშკინი  თბილისის მე-200 სკოლა-პანსიონს ეწვია, ბავშვებს აღდგომის ბრწყინვალე დღესასწაული მიულოცა და სააღდგომო საჩუქრები გადასცა.
მე-200 საჯარო სკოლაში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე  157 მოსწავლეა, მათგან  110 - პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს. 23 აპრილს მინისტრს ამ სკოლის 60-მა მოსწავლემ უმასპინძლა.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, სამინისტრო აქტიურად მუშაობს სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვთა საზოგადოებაში ინტეგრაციაზე, ახორციელებს პოექტებს, რომელშიაც ამ სკოლის მოსწავლეებიც  არიან ჩართულნი, როგორც საზოგადოების სრულფასოვანი წევრები.
ღონისძიების დასასრულს, მოსწავლეებმა სტუმრებს თავიანთი ხელნაკეთი ნივთები  დაათვალიერებინეს და საკონცერტო ნომრები წარუდგინეს.

Minister Presented the Schoolchildren of Tbilisi Boarding School №200 with the Easter Gifts
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini visited Tbilisi Boarding School №200, congratulated the schoolchildren on the Easter and presented them with the Easter Gifts.
Currently 157 schoolchildren with Special Educational Needs study at Tbilisi Boarding School №200, out of them - 110 is on a boarding service. On April 23, 60 schoolchildren hosted the Minister.
By the announcement of the Minister Dimitri Shashkini, the Ministry of Education and Science of Georgia actively works on integration of the children with Special Educational Needs into society;  in this regard, the Ministry implements various projects with a wide participation of these children.
Within the frame of this event, the schoolchildren made a presentation of their hand-made works and arranged a concert for the guests.