დიმიტრი შაშკინმა წარმატებული თანამშრომლები დააჯილდოვა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა სამინისტროს თანამშრომლებთან გაფართოებული შეხვედრა გამართა და წარმატებულ თანამშრომლებს ღირსების ორდენი გადასცა, რომლითაც ისინი საქართველოს პრეზიდენტმა დააჯილდოვა.
ღირსების ორდენი წარმატებული საქმიანობისთვის სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის თანამშრომელს ნათია პაპავას, გადაეცა ღირსების ორდენით ასევე დაჯილდოვდნენ:
• სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი;
• ადმინისტრაციის (დეპარტამენტი) საქმის წარმოების სამმართველოს უფროსი სპეციალისტი ციური გიორგაძე;
• ეკონომიკური დეპარტამენტის საბიუჯეტო სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი ირმა ძიძიგური;
• ზოგადი და პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის პროფესიული განათლების განვითარების სამმართველოს მთავარი სპეციალისტი მაყვალა კურდღელია;
• თბილისის პირველი საჯარო სკოლის დირექტორი ამირან ჯამაგიძე;
• თბილისის №94-ე  საჯარო სკოლის დირექტორი მარინა ჩაგანავა;
• ა. რაძმაძის სახელობის ქუთაისის №41-ე საჯარო სკოლის დირექტორი გენადი მარგველაშვილი;
• თბილისის №161-ე საჯარო სკოლის გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებელი ალექსი კალანდაძე;
• სსიპ გამოცდების ეროვნული ცენტრის ლოგისტიკის ჯგუფის მთავარი ლოგისტი მაია გაბუნია;
დაჯილდოებულ თანამშრომლებს მინისტრმა მადლობა გადაუხადა  წარმატებული მოღვაწეობისთვის და სამინისტროს საქმიანობის პროცესში მათ ღვაწლზე ისაუბრა.
შეხვედრაზე დიმიტრი შაშკინმა ასევე განათლების სისტემაში განხორციელებული რეფორმები შეაფასა და თანამშრომლებს სამომავლო გეგმები გააცნო. მიმდინარე ინოვაციური პროექტებიდან გამომდინარე, მან სამინისტროს როლზე და მის დაქვემდებარებაში შემავალ ყველა უწყების მნიშვნელობაზე ისაუბრა. სიახლეების დანერგვის პროცესში გამჭვირვალობას, საზოგადოების სწორად ინფორმირებასა და ჩართულობას უმნიშვნელოვანესი როლი ენიჭება. განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმების წარმატებით განხორციელება, მინისტრის თქმით, თითოეული თანამშრომლის საქმიანობაზეა დამოკიდებული.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, რომელიც განათლების სფეროს წარმომადგენელებს ყოველდღიურ რეჟიმში ხვდება, მსგავს შეხვედრებს მომავალშიც გააგრძელებს.

Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini held a meeting with the staff of the Ministry and awarded the successful staff members with Medals of Honor.
Medal of Honor was conferred to Chief Specialist of Public Relations Department, Natia Papava for a successful performance of her duties at work. She has been working for the Ministry for 25 years.
Medals of Honor have been also granted to:
• Ghia Mamulashvili, Director of the National Center for Teacher Professional Development under Ministry;
• Tsiuri Giorgadze, Senior Specialist, Office Documentation Division, Administration (Department);
• Irma Dzidziguri, Chief Specialist, Budgetary Division, Economic Department;
• Makvala Kurdghelia, Chief Specialist, General and Professional Education Development Department;
• Amiran Jamagidze, Principal of Tbilisi Public School №1;
• Marina Chaganava, Principal of Tbilisi Public School №94;
• Genadi Margvelashvili, Principal of Kutaisi A. Razmadze Public school №41;
• Aleksi Kalandaze, Teacher of Applied Art, Tbilisi Public School №161;
• Maia Gabunia, Member of Logistics Group, National Examinations Center under Ministry;
Minister expressed gratitude to all successful staff members and talked about their role in education process.
Within the scope of the meeting, Minister Shashkini assessed the ongoing reforms in education system and informed the staff about the future plans. By the announcement of the Minister, all units of the Ministry play an important role in the process of implementing the reforms. He also emphasized a significance of engaging and informing society in the current developments of the system. By effectively fulfilling their assignments each coworker of the ministry greatly contributes to a successful implementation of the reforms; - noted the Minister.
Minister of Education and Science of Georgia meets his staff members on a daily basis and he plans to continue such meetings in the future as well.