კერძო სკოლათა ავტორიზაციის პროცესი იწყება
კერძო სკოლების ავტორიზაციის პროცესის დაწყებასთან დაკავშირებით,  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი  ქართულ-ამერიკულ კერძო სკოლას  ”ვაზიანი+” ეწვია და  პირადად გაეცნო სასკოლო გარემოს, მის ინფრასტრუქტურას. დიმიტრი შაშკინი სასწავლო პროცესის მიმდინარეობითაც დაინტერესდა და მასწავლებლებსა და მეთორმეტეკლასელებს შეხვდა.
ყველა საჯარო და კერძო სკოლა ვალდებულია გაიაროს ავტორიზაცია ვინაიდან, საგანმანათლებლო საქმიანობის განხორციელების უფლება მომავალში მხოლოდ ავტორიზებულ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებს ექნებათ. ავტორიზაცია არის საგანმანათლებლო დაწესებულების სტატუსის მოპოვების პროცედურა, რომლის ფარგლებშიც მოწმდება დაწესებულების საგანმანათლებლო პროგრამების, მატერიალური და ადამიანური რესურსების შესაბამისობა სახელმწიფოს მიერ დადგენილ სტანდარტებთან.
ქართულ-ამერიკული სკოლა  2003 წელს დაარსდა და არის ამერიკის მათემატიკოსთა კავშირის Mu Alpha Theta-ს ოფიციალური წარმომადგენელი საქართველოში.   სკოლაში გაძლიერებული პროგრამით ისწავლება მათემატიკა, ქართული და ინგლისური ენები.  სკოლას აქვს თვალსაჩინოებებით აღჭურვილი კაბინეტ–ლაბორატორიები, მდიდარი ბიბლიოთეკა, თანამედროვე სპორტული ინფრასტრუქტურა, სკოლაში ფუნქციონირებს საგნობრივი, შემოქმედებითი  და სპორტული  წრეები.
მოსწავლეები ყოველწლიურად წარმატებით მონაწილეობენ სამინისტროს მიერ ორგანიზებულ სასკოლო ოლიმპიადებსა და კონკურსებში, 2009-2010 წლის ეროვნული ოლიმპიადის ფინალისტი 18 მოსწავლე გახდა.   2010-2011 წლის ეროვნული ოლიმპიადის მე-3 ტურში  20 მოსწავლე  გადავიდა. ნია ხაჭაპურიძე ბიოლოგიაში პირველი ადგილის მფლობელი გახდა და იგი საქართველოს ნაკრებს პირველი ნომრით წარადგენს ბიოლოგიის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე ტაივანში.
ქართულ-ამერიკული სკოლის კურსდამთავრებულები ერთიან ეროვნულ გამოცდებს წარმატებით აბარებენ. ყველა მოსწავლე სტუდენტი  და მათი უმეტესობა სახელმწიფო გრანტის მფლობელი ხდება. 2010-2011 სასწავლო წელს სკოლას 50 აბიტურიენტი ჰყავს, ღონისძიების ფარგლებში მინისტრი სწორედ მათ შეხვდა, CAT-ის საატესტატო გამოცდებზე ესაუბრა და შეკითხვებსაც უპასუხა.

The Authorization of Private Schools begins
A process of authorization of the private schools will begin soon. In this regard, Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini visited Georgian American High School “Vaziani+” and got familiar with the school, its infrastructure and learning process. Minister also met the 12th grade schoolchildren.
All public and private school shall go through the authorization process, since only authorized general education institutions will be eligible to carry out educational activities.
Authorization is a procedure of obtaining a status of educational institution that establishes the compatibility of educational institution with the following standards: educational programs, material resources and human resources.
Georgian American High School “Vaziani+” was founded in 2003 and is an official representative of the US Mathematics’ Union- MU Alpha Theta society. The School provides its students with enhanced curricula in Science, Mathematics and English language subjects. It is supplied with sophisticated equipment for laboratories and has a rich library with the foreign literature and well equipped sports infrastructure. Creative, cultural and Sports clubs are also active at school.
The schoolchildren actively participate in the school Olympiads and competitions organized by the Ministry.  In 2009-2010 years, 18 finalists of National School Olympiad were from this school. In 2010-2011, 20 schoolchildren passed the third round of National School Olympiad. XII grade student of Georgian-American High School Nia Khachapuridze  is the winner of the National Olympiad in Biology. Nia was also successful in selection process for the national team to represent Georgia in International Olympiad to be held in Taiwan. She will be a leading member of Georgian national team.
The graduates of this school also successfully pass the Unified National Exams, majority of them receive state scholarships. Up to 50 12th grades schoolchildren are to pass high school exams this year. Minister met them and talked about the CAT system and answered their questions.