სასტუმრო ”რედისონში” ოლიმპიადა გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ, შავი ზღვის უნივერსიტეტის პრორექტორმა გიული ალასანიამ და მოწვეულმა სტუმრებმა   სასტუმრო ”რედისონში” ”ჩაღლარის” საგანმანათლებლო სასწავლებლების ნორჩ მეცნიერთა და შემოქმედთა საერთაშორისო ოლიმპიადა გახსნეს.
ოლიმპიადაში მონაწილე 30 ქვეყნის 154 კონკურსანტიდან გამარჯვებულები 15 მაისს გამოვლინდებიან და მათ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი დააჯილდოვებს.
”ჩაღლარის” საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, სადაც 2150 მოსწავლე და სტუდენტი სწავლობს, მათთვის ნორჩ გამომგონებელთა საერთაშორისო გამოფენა ყოველ წელს ეწყობა და  მოსწავლეთა მეცნიერებით დაინტერესებას ისახავს მიზნად.
ოლიმპიადა, რომელიც მეხუთე წელია ეწყობა, წელს ყველაზე გრანდიოზულია. წინა წლებთან შედარებით, წელს მასში კიდევ უფრო მეტი ქვეყნის წარმომადგენელი მონაწილეობს.

154 contestants from 30 countries participate in the competition; the winners will be announced on 15 May and will be awarded by the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini.
International exhibition is held annually at Chaglari educational institutions for 2150 schoolchildren and student, the aim of the exhibition is to get the young people interested in Science.
The Olympiad plays a major role in intercultural dialogue; - participants of the competition live in Georgian families and are disclosed to Georgian culture and language. The participants also share the knowledge and experience to one another.
Previously, the Olympiad has been organized 4 times. This year, more schoolchildren and students participate in it.