ფიზიკაში კონკურსის გამარჯვებულები დაჯილდოვდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ კონკურსის   „ფიზიკა ყველგან და ყოველთვის“ გამარჯვებულები დააჯილდოვა. საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების მოსწავლეთათვის  განკუთვნილი კონკურსი სამინისტროს მხარდაჭერით გაიმართა და მისი ორგანიზატორი  თბილისის №63-ე საჯარო სკოლა იყო.
კონკურსი „ფიზიკა ყველგან და ყოველთვის“ ოთხი  მიმართულებით ჩატარდა (ფიზიკა ჩვენს ირგვლივ;  ფიზიკა ჩემს მომავალ პროფესიაში; ფიზიკა ხელოვნებაში; ფიზიკა - ეკოლოგია) და მიზნად ისახავდა მეცნიერებათა მიღწევების გაცნობას და მათ დაკავშირებას ყოველდღიურობასთან, მომავალ პროფესიასთან, იმ გამოცდილების შეძენასთან, რომელიც მოსწავლეებს ცხოვრებისეული პრობლემების გადასაჭრელად გამოადგებათ. ასევე, მოსწავლეებში კვლევის, სამყაროსა და გარემოს შესწავლის, მისი დაცვის ჩვევების გამომუშავებას.
კონკურსში საქართველოს  237  სკოლიდან  400-მდე  მოსწავლემ  მიიღო მონაწილეობა.  წარმოდგენილი  იყო  310  საკონკურსო თემა.  ჟიურის მიერ, რომლის შემადგენლობაშიც ცნობილი მეცნიერები და №63 საჯარო სკოლის ფიზიკის პედაგოგები შედიოდნენ,  12  საუკეთესო  ნაშრომი შეირჩა.
გამარჯვებული პროექტის ავტორს საჩუქრად პერსონალური კომპიუტერი გადაეცა. დასკვნითი  ტურის  ყველა მონაწილე კი,  დიპლომებითა  და  ფასიანი საჩუქრებით დაჯილდოვდნენ.

The Winners of the Competition in Physics were awarded
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Nodar Surguladze awarded the winners of the contest in Physics. The competition was organized by Tbilisi Public School №63 for the schoolchildren of general educational institutions with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia.
The contest in Physics was structured around the following topics: “Physics Around Us”, “Physics in My Future Profession”, “Physics in Art” and “Physics and Ecology”. The completion aimed at informing the schoolchildren on the current achievements in Physics and assisting them in acquiring the skills and knowledge necessary for solving the everyday problems and mastering the future profession.
Up to 400 schoolchildren from 237 public schools throughout Georgia participated in the contest.  310 contest topics have been presented. 12 best works have been selected by the jury that was composed of the scientists and teachers of Physics of Public School №63.
The author of the winning project was awarded with the personal computer. All participants of the final round were granted with the diplomas and gifts.