ინკლუზიური განათლების საკითხებზე სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ინკლუზიური განათლების საკითხებზე დონორი, საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს  (ნორვეგიის განათლებისა და კვლევის სამინისტრო,  USAID, UNICEF, World Vision International, Save the Children, Every Child, ფონდი ,, ღია საზოგადოება საქართველო”, ფონდი ,, პირველი ნაბიჯი”,  ”საქართველოს ბავშვები’’, პოლონეთის საელჩო) შეხვდა. სამუშაო შეხვედრის მიზანი აქამდე განხორციელებული პროგრამების განხილვა და ინკლუზიური განათლების დანერგვისა და განვითარებისათვის სამინისტროს მიერ დაგეგმილი ღონისძიებების გაცნობა იყო.
სამუშაო შეხვედრაზე დონორი ორგანიზაციების მიერ ასევე გამოითქვა მოსაზრებები და შეხედულებები  ერთობლივ სამომავლო გეგმებთან დაკავშირებით.  მსჯელობის დროს გამოიკვეთა ის კონკრეტული შესაძლებლობებიც, რისი შემოთავაზებაც ამ მიმართულებით დონორ ორგანიზაციებს შეუძლიათ.
ანალოგიური სამუშაო შეხვედრები ემსახურება სახელმწიფო და არასამთავრობო ორგანიზაციების კოორდინირებულ  მუშაობას ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებში, როგორიც სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე პირებთან მუშაობა და მათი საზოგადოებაში ინტეგრაციის ხეშეწყობაა.
ინკლუზიური განათლების გაძლიერება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ერთ-ერთი პრიორიტეტი და სტრატეგიული გეგმის შემადგენელი ნაწილია. ამ მიმართულებით სამინისტროს მიერ არაერთი სახელმწიფო პროგრამა განხორციელდა, დიდია დონორი ორგანიზაციების ჩართულობა და როლი ამ პროცესში.

Working Meeting was held on Inclusive Education
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini met the representatives of the donor, international and local organizations working in the field of inclusive education. Among the organizations were: Norwegian Ministry of Education and Research, USAID, UNICEF, World Vision International, Save the Children, Every Child, Open Society Foundation, Foundation” First Step”,  “Children  of Georgia” , Embassy of Poland to Georgia.
The aim of the working meeting was to review the ongoing programs in inclusive education and highlight the activities planned by the Ministry to further develop inclusive education.
Representatives of the donor organizations also expressed their thoughts and viewpoints in regard to implementing the future joint programs.
Such working meetings facilitate a more coordinated cooperation between the government and nongovernmental organizations.
Enhancing the inclusive education is one of the priorities of the Ministry of Education and Science of Georgia and is one of the components of the strategic plan. The government of Georgia implements many programs in this regard with the active involvement of the donor organizations.