სპორტულ ცეკვებში სკოლების ფესტივალი გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე და სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრის მოადგილე დავით ნამგალაური სპორტულ ცეკვებში სკოლების ფესტივალის ფინალურ ეტაპს დაესწრნენ.
21 მაისს საქართველოს სპორტული ცეკვების ეროვნული საბჭოს ორგანიზებით გაიმართა სპორტული ფესტივალი სკოლებს შორის, სადაც მთელი ქვეყნის მასშტაბით საქართველოს სხვადასხვა რეგიონების სკოლის გუნდებმა მიიღეს მონაწილეობა. ღონისძიება საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა და განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროების საერთო სპორტული პროგრამის ფარგლებში ჩატარდა.
აღნიშნული ფესტივალი განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს საერთო პროექტის ფარგლების ეგიდით იმართება, რომლის მიხედვითაც საჯარო სკოლებში სპორტის 8 სხვადასხვა სახეობის დანერგვა იწყება.

Festival in Sport Dancing Was Held
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze and Deputy Minister of Sport and Youth Affairs Davit Namgalauri attended the finals of the festival between schools in sport dancing.
On May 21, National Federation of Sport Dancing of Georgia organized the festival in Sport Dancing. Shcoolchildren from all regions of Georgia took part in the festival. The event was organized in the frame of the joint sport program of the Ministry of Education and Science of Georgia and the Ministry of Sport and Youth Affairs which envisages the promotion of 8 different fields of sport at schools.