მინისტრი მსოფლიოს წამყვანი უნივერსიტეტების სტუდენტებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი მსოფლიოს ყველაზე რეიტინგული უნივერსიტეტების სტუდენტური თვითმმართველობების ხელმძღვანელებს შეხვდა და  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სფეროში მიმდინარე რეფორმები გააცნო.  ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს სპორტის და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები.
35 წარმატებული სტუდენტი ესტონეთის, ჰოლანდიის, უკრაინის, გერმანიის, ჩეხეთის, აშშ-ს, იტალიის, უნგრეთის, აზერბაიჯანის, რუმინეთის, ხორვატიის, სომხეთის, ლიტვის, ბელგიის უნივერსიტეტებიდან, სტუდენტური თვითმმართველობების თბილისის საერთაშორისო ფორუმში მონაწილეობენ. ფორუმის მთავარი მიზანი ახალგაზრდებს შორის ურთიერთობის გაღრმავება და ერთობლივი პროექტების განხორციელებაა.
ფორუმი 1 ივნისს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიხსნა და 5 დღეს გასტანს, უცხოელ სტუდენტებთან ერთად მასში ქართველი სტუდენტური კავშირების ხელმძღვანელებიც მონაწილეობენ.
სამინისტროში გამართულ შეხვედრაზე დიმიტრი შაშკინი სტუდენტებს ზოგადი და უმაღლესი განათლების განვითარების, ზოგადად, განათლების ხარისხის ამაღლების კუთხით განხორციელებულ რეფორმებზე ესაუბრა და ის სამომავლო გეგმები გააცნო, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს 2010-2015 წლების სტრატეგიის სასურველ შედეგებს უზრუნველყოფს.

Minister Met the Students of the World Leading Universities
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini held a meeting with the Chairs of Students Self-Governance Bodies of the world leading universities. Minister introduced them the current reforms implemented in Georgian education system. The meeting was also attended by the representatives of Ministry of Youth and Sports Affairs.
35 successful students who study at the universities of Estonia, Holland, Ukraine, Germany, Czech Republic, the USA, Italy, Hungary, Azerbaijan, Romania, Croatia, Armenia, Lithuania and Belgium participate in Tbilisi International Students’ Self- government Bodies Forum.  The main goal of the forum is to deepen the relations among the youth and develop the joint projects.
The forum was opened on June 1 at Tbilisi State University and it will continue for 5 days.  The heads of Georgian students self- government bodies also take part in the forum.
In the meeting, the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini introduced the students the current policy developments in general, higher education as well as the reforms implemented to enhance a quality of education. Minister also talked about the future strategic plans for 2011-2015 years.