მოსწავლეები ”მსოფლიო კულტურის” ლექცია/სემინარს დაესწრნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის წარმომადგენლები თბილისისა და საქართველოს რეგიონების ზოგად­საგან­მა­ნათ­ლებლო სკოლების IX, X, XI-კლასელ მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს შეხვდნენ. შეხვედრას განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე დაესწრო.
თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის ინტერკულტურული დიალოგის იუნესკოს კათედრის ინიციატივით, ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის ”მსოფლიო კულტურის” საგნობრივი პროგრამის ხელმძღვანელმა ვლადიმერ ვარდოსანიძემ  კერძო და საჯარო სკოლების მოსწავლეებს ლექცია/სემინარი გაუმართა თემაზე - ”ქალაქური ცხოვრების წესი”.
ვლადიმერ ვარდოსანიძის მოსწავლეებთან შეხვედრა ახალი არჩევითი საგნის - ”მსოფლიო კულტურის” პოპულარიზაციასაც ისახავდა მიზნად. ეს საგანი მომავალი 2011-2012 სასწავლო წლიდან არჩევითი კურსის სახით დაინერგება ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების საშუალო საფეხურზე - X,  XI,  XII კლასებში.
შეხვედრა საინტერესოდ წარიმართა. ინტერაქტიურ საუბრებში მოსწავლეებმა ახალი საგნის მიმართ განსაკუთრებული დაინტერესება გამოხატეს. მოსწავლეებიც და მათი პედაგოგებიც აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიაში.
2010-2011 სასწავლო წლის ბოლოს სრულდება ახალი არჩევითი საგნის ”მსოფლიო კულტურა” პილოტირება თბილისისა და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის 12 საჯარო და 2 კერძო სკოლაში.
2011 წლის ივნისში გაიმართება ”მსოფლიო კულტურის”, როგორც ახალი არჩევითი საგნის, შემაჯამებელი სემინარი.

Representatives of National Curriculum and Assessment Centre under the Ministry of Education and Science held a meeting with students of IX, X, XI grades and teachers of Tbilisi and Georgian schools. Nodar Surguladze, Deputy Minister of Education and Science attended the meeting.
On the initiative of UNESCO Chair in Intercultural Dialogue of Tbilisi Ivane Javakhishvili State University, the World Culture head of the subject program in NCAC Vladimer Vardosanidze held a lecture/seminar for Public and Private school students on the topic Urban Lifestyle.
Meeting with students was aimed to popularize the new elective subject The World Culture. This subject will be implemented as an elective one on the X, XI and XII grades in general education institutions.
The meeting turned out interesting. The students expressed their special interest towards the new subject in their interactive talks. Students and their teachers actively were involved in discussions.
At the end of the 2010-2011 academic year the piloting of the new elective subject the World Culture will end in 12 Public and 2 Private schools of Tbilisi and regions of Georgia.