მანდატურები და თბილისის მე-200 სკოლა-პანსიონის აღსაზრდელები თბილისის ნოდარ დუმბაძის სახელობის სახელმწიფო ცენტრალურ საბავშვო თეატრს ეწვივნენ და ანტუან დე სენტ-ეგზიუპერის „პატარა უფლისწული იხილეს“.
მანდატურების თქმით “ასეთ აქციებში მონაწილეობა ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან  თავადაც გვაქვს სურვილი შევიტანოთ გარკვეული წვლილი  ბავშვების სწორად აღზრდაში.”
მანდატურის სამსახური მომავალშიც გაარძელებს საქველმოქმედო აქციებს. ისინი ზრუნავენ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლებლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხოებაზე.  მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილება მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო აქციებში და საზოგადოების სხვადასხვა ფენას თავად განუმარტონ სკოლის მანდატურის არსი.

School Resource officers and the schoolchildren of Gldani Boarding School#200 visited Tbilisi Nodar Dumbadze State Central Children Theatre and saw “Little Prince” by Exupery.
By the announcement of the school resource officers, participating in such events is important because it gives them opportunity to participate in the process of the bringing up the schoolchildren.
School Resource officers will continue to participate in the charity events. The main goal of their activities is to ensure the safety of schoolchildren, teachers and school staff. They are not allowed to punish the schoolchildren.
New initiative that is being implemented in the frame of the Safe School program and envisages giving parents a full guarantee of their children’s safety.