თბილისში პროფესიული სწავლების საინფორმაციო ცენტრი გაიხსნა
თბილისის მერმა გიგი უგულავამ და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა თბილისის პროფესიული სწავლების საინფორმაციო ცენტრი გახსნეს. ცენტრი ტექნიკური უნივერსიტეტის შენობაშია განლაგებული და უახლესი ტექნიკითაა აღჭურვილი.
პროფესიული სწავლების საინფორმაციო ცენტრი დაინტერესებულ პირებს პროფესიული განათლების მისაღებად ყველა საჭირო ინფორმაციას აწვდის და  მომავალ  სტუდენტებს შესაბამის კოლეჯებში სასურველ პროგრამებზე  და პროფესიებზე არეგისტრირებს. საინფორმაციო ცენტრში ასევე არის დამსაქმებელთა მონაცემთა ბაზა, სადაც პროფესიული კოლეჯების კურსდამთავრებულებს შეუძლიათ მოიძიონ ინფორმაცია სამუშაო ადგილების შესახებ და დასაქმდნენ.
სამინისტროს ინიციატივით, პროფესიული განათლების მიღების მსურველთა დასახმარებლად ქვეყნის მასშტაბით სამი ასეთი საინფორმაციო ცენტრი შეიქმნა: თბილისში, ქობულეთსა და ქუთაისში. ეს ცენტრები აღჭურვილია თანამედროვე ტექნიკით, საჭირო ინვენტარითა და მონაცემთა ბაზებით. ცენტრში მუშაობენ მაღალკვალიფიციური და პროფესიონალი კადრები.
პროფესიული სწავლების საინფორმაციო ცენტრები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ პროფესიული სწავლების სფეროში განხორციელებული რეფორმების შედეგად შეიქმნა. საქართველოში პროფესიული სწავლების განვითარება სამინისტროს ერთ-ერთი პრიორიტეტია.
პროფესიულ კოლეჯებში მიღებული განათლებით სტუდენტებს დასაქმების რეალური საშუალება ეძლევათ. პროფესიულ კოლეჯებში დაინტერესებული პირები მომსახურების,  ტურიზმისა და სამშენებლო სფეროებში ყველაზე მოთხოვნად პროფესიებს  სწავლობენ.

Tbilisi Mayor Gigi Ugulava and Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini opened Tbilisi Vocational Learning Information Center. The center is located in the building of Georgian Technical University and is supplied with modern technical equipments.
This center provides all interested persons with the relevant information on vocational education and assists the prospective students to get registered for the vocational programs.  The Information center has employers’ data base and the graduates of the vocational educational programs can use it to find a job.
On the initiative of the Ministry, three Vocational Learning Information Centers have been opened to support vocational education; they are located in Tbilisi, Kobuleti and Kutaisi. These centers have been supplied with up-to-date technical equipments. The centers are staffed with qualified personnel.
Vocational Learning Information Centers have been established within the scope of the reforms implemented by the Ministry of Education and Science of Georgia in the field of vocational education.
Enhancing a Vocational education is one of the priorities of the Ministry. After graduating from the Vocational colleges, the students have a real chance of employment. Vocational colleges offer a wide range of the vocational programs in tourism, construction and service sectors.