ირინე ქურდაძე დაჯილდოების ცერემონიას დაესწრო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების  მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ  საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების დაცვის დღისადმი მიძღვნილი ფორუმისა და დაჯილდოების ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა.
ფორუმში მონაწილეობას იღებდნენ შეზღუდული შესაძლებლობის  თემაზე მომუშავე  საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციები, სამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები. ფორუმს პატრონაჟს უწევდა  აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების ფონდი.
აღნიშნული ღონისძიება ყოველწლიურად იმართება და მიზნად ისახავს წარმოაჩინოს  შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა სფეროში მთავრობისა და არასამთავრობო სექტორის მიერ წლის განმავლობაში გაწეული სამუაშაოები, ასევე ფორუმზე ხდება სტრატეგიული საკითხების განხილვა. ფორუმის შემაჯამებელ ეტაპს წარმოადგენს წლის განმავლობაში შეზღუდული შესაძლებლობის სფეროში გამორჩეული ადამიანების, საუკეთესო სტატიებისა და ფილმების დაჯილდოვება.
2011 წელს, წლის ინტერესთა დამცველის კატეგორიაში  ჟიურიმ ნომინანტად საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი დაასახელა. ინკლუზიური განათლების განვითარებაში შეტანილი წვლილისათვის, მულტიდისციპლინარული  გუნდის სეგმენტის, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისა და სკოლების ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებისათვის მინისტრს საპატიო ჟიურიმ სპეციალური სიგელი გადასცა.

Irine Kurdadze Attended the Awarding Ceremony
Irine Kurdadze attended the Forum organized in the scope of the Day of People with Limited Abilities and took part in the awarding ceremony.
The local and international organizations working on the issues of people with limited abilities also took part in the Forum. The organization of the Forum was supported by the USAID.
Such event is carried out every year and it is aimed to present and discuss the works that the governmental and nongovernmental sector implements in this field. In the end of the Forum the best films, publications and people working on the issues of people with limited abilities are awarded.
In 2011, the Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini was awarded by the Forum as the best supporter of the interests of people with limited abilities for Minister’s contribution in development of the inclusive education.