მოსწავლე- ახალგაზრდობის სასახლეში პრეზენტაცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე კონსტიტუციონალიზმის კვლევისა და ხელშეწყობის რეგიონალური ცენტრის  მიერ გაწეული საქმიანობის, სამომავლო გეგმებისა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების მიერ დაფინანსებული პროექტების პრეზენტაციას დაესწრო.
კონსტიტუციონალიზმის კვლევისა და ხელშეწყობის რეგიონალური ცენტრი აქტიურად თანამშრომლობს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებთან და ახორციელებს საგანმანათლებლო პროექტს ,,კონსტიტუციონალიზმის გაკვეთილები”. პროექტის ფარგლებში მოსწავლეები ათვალიერებენ კონსტიტუციონალიზმის დარბაზს, სადაც წარმოდგენილია მსოფლიოში კონსტიტუციონალიზმის  განვითარების ამსახველი ექსპოზიცია, ავსებენ თემატურ ტესტებს  და მონაწილეობას იღებენ იმიტირებულ სასამართლო პროცესში.
18-19 ივნისს კონსტიტუციონალიზმის კვლევისა და ხელშეწყობის რეგიონალური ცენტრი, უმასპინძლებს მოსწავლეებს ქ. თბილისის N1 და N47 საჯარო სკოლებიდან.  აღნიშნული პროექტის ფარგლებში კონსტიტუციონალიზმის ცენტრმა უკვე უმასპინძლა ექვსასამდე მოსწავლეს თბილისიდან, ბათუმიდან, ქობულეთიდან, ხელვაჩაურიდან, ქუთაისიდან, ხონიდან, წყალტუბოდან, სამტრედიიდან, მხოლოდ წელს ცენტრი მიიღებს სამიათასამდე მოსწავლეს საქართველოს უკლებლივ ყველა კუთხიდან.

Nodar Surguladze Attended the Presentation at Youth Palace
Deputy Minister Nodar Surguladze attended a presentation of the joint projects implemented by the Regional Center for Research and Promotion of Constitutionalism and GIZ.
Regional Center for Research and Promotion of Constitutionalism closely cooperates with the general education institutions in implementation of the education project “Lessons of Constitutionalism”. In the scope of the project the schoolchildren visit the Constitutionalism Gallery where the works on development the constitutionalism in the world are presented. The schoolchildren also have the chance to take part in imitated Court.
On June 18-19 Regional Center for Research and Promotion of Constitutionalism will host the schoolchildren of Tbilisi Public Schools # 1 and # 47. In the frame of this project the Center has already hosted the schoolchildren from Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kobuleti, Khelvachauri, Kutaisi, Khoni, Tskaltubo, Samtredia. More than 3000 schoolchildren from different parts of Georgia will have the chance to visit the Center this year.