საგამოცდო ტესტები საქართველოშია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, ბრიტანეთიდან ჩამოტანილი ერთიანი ეროვნული გამოცდების, მასწავლებელთა სასერტიფიკაციო გამოცდისა და საერთო სამაგისტრო გამოცდის ტესტების  საცავებში ტრანსპორტირების პროცესს დაესწრო.
ერთიანი ეროვნული გამოცდების, მასწავლებელთა სასერტიფიკაციო გამოცდისა და საერთო სამაგისტრო გამოცდის ტესტები თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის ლასერეს ტერმინალიდან თბილისისა და რეგიონების პოლიციის მთავარ სამმართველოებში გადაიტანეს და განათავსეს.
2011 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდებისათვის ტესტები კონფიდენციალური დოკუმენტაციის ბეჭდვაში აღიარებულმა ავტორიტეტმა, ბრიტანულმა კომპანია „სტივენ ოსტინმა“ დაბეჭდა (Stephen Austin (www.stephenaustin.co.uk). 1768 წელს დაფუძნებული კომპანია ”სტივენ ოსტინი” დღეისათვის  მსოფლიოს 4 კონტინენტზე 20 ქვეყნის საგამოცდო ცენტრსა და განათლების სამინისტროს ემსახურება.
ტესტების შეფუთვისა და ტრანსპორტირებისას დაცული იქნა უსაფრთხოების ყველა ზომა – საგამოცდო ტესტები მოთავსდა სპეციალურ პოლიეთილენის პაკეტებში, რომელთა გახსნა დაზიანების გარეშე შეუძლებელია. პაკეტები ჩაეწყო ყუთებში და დაილუქა. დალუქული და პალეტებზე განთავსებული ყუთები მოთავსდა კონტეინერში, რომელსაც სამი სხვადასხვა ტიპის ლუქი დაედო.
საგამოცდო ცენტრებს ტესტები უშუალოდ გამოცდის დღეს მიეწოდება. დალუქული ყუთების ტრანსპორტირება უშიშროების სამსახურისა და საპატრულო პოლიციის თანხლებით მოხდა.

Exam Tests are in Georgia
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze observed a process of transportation of the tests of Unified National Exams, Teacher Certification Exams and Graduate Record Examinations to the storehouses. The tests were delivered from Great Britain at Tbilisi International Airport.
From Tbilisi International Airport Terminal, the sealed tests were distributed at Tbilisi and regional police offices.
British Company “Stephen Austin” printed the tests for 2011 exams. Stephen Austin Company was founded in 1768; it produces confidential and secure documents for over fifty organizations worldwide, among them are the examinations centers of 20 countries and ministries of Education.
All security measures have been taken into account while packing and transporting these tests: the exams tests were placed in special plastic bags. These bags were positioned in the boxes which were sealed. The sealed boxes were put in the container which was also sealed.
The tests are distributed to the examinations center on the exam day. The sealed boxes were brought to the police offices with the help of the patrol police and security guards.