"სასკოლო ღონისძიებების სცენარების” მიხედვით სპექტაკლი გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების ცენტრის წარმომადგენლები ნ. დუმბაძის სახელობის სახელმწიფო საბავშვო თეატრში სპექტაკლს დაესწრნენ, რომელიც ცენტრში  შექმნილი ”სასკოლო სპექტაკლებისა და ღონისძიებების სცენარების” მიხედვით დაიდგა.
”სასკოლო სპექტაკლებისა და ღონისძიებების სცენარები” შეიქმნა სადამრიგებლო საათის პროგრამის ფარგლებში, რომლის მიზანია დაეხმაროს დაწყებითი I-IV კლასების დამრიგებლებს სადამრიგებლო საათის მაქსიმალურად სასარგებლოდ დაგეგმვასა და განხორციელებაში. კრებულში სცენარები კლასების მიხედვითაა დაყოფილი. აღნიშნული სცენარები წარმოადგენს შემოთავაზებას, რომელიც დამრიგებელს შეუძლია საკუთარი გემოვნებისა თუ მოსწავლეთა ინტერესებიდან გამომდინარე შეარჩიოს და დაგეგმოს აქტივობა.
საბავშვო სპექტაკლში თბილისის ბაგა-ბაღის ”ცეროდენას” აღსაზრდელები და კერძო სკოლის ”მწიგნობარი” პირველკლასელები მონაწილეობდნენ.

Play staged by the School Activity Scenarios
Representatives of the National Curriculum and Assessment Center under the Ministry of Education and Science of Georgia attended a play at the Nodar Dumbadze Tbilisi State Central Children's Theatre. The play was staged by the School Plays and Activity Scenarios.
School Plays and Activity Scenarios publication was created in the frame of Head of Class Hour. Head of Class Hour intends to make support primary school (I-VI grades) teachers in useful planning and implementing of Class Hour. The scenarios are divided by grades in the publication. They are proposals and Head of Class can choose among them by her/his interests and plan activity.
At the play Tserodena nursery kindergarten and private school Mtsignomari children took part. Refugee children from Samachablo and Abkhazia attended charity performance.