ერთიანი ეროვნული გამოცდების მედიაცენტრი გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ გამოცდების მედიაცენტრი გახსნა. ცენტრი მასმედიის წარმომადგენლებს მოემსახურება და მათთვის ინფორმაციის ოპერატიულად მიწოდებას უზრუნველყოფს.
2011 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდები 30 ივნისს ქართული ენისა და ლიტერატურის გამოცდით დაიწყება. წელს სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრი გარდა ერთიანი ეროვნული გამოცდებისა, საერთო სამაგისტრო გამოცდასა და  პედაგოგთა სასერტიფიკაციო გამოცდებსაც ჩაატარებს.
საგამოცდო პროცესში ჩართულია 1200 მეთვალყურე და კურატორი, უშიშროების სამსახურისა და საპატრულო პოლიციის 30–მდე ბრიგადა. ყველა საგამოცდო ცენტრში განთავსდება სამედიცინო პუნქტი, ცენტრთან კი იმორიგევებს სასწრაფო დახმარების  მანქანა.
საგამოცდო ტესტები დიდ ბრიტანეთში, ,,სტივენ ოსტინის“ სტამბაში დაიბეჭდა და საქართველოში კონფიდენციალობის ყველა ნორმის დაცვით ჩამოვიდა. ტესტები  თბილისსა და რეგიონებში პოლიციის მთავარ სამმართველოებში განთავსდა.

Media Center of Unified National Exams Was Opened
Unified National Exams will start on June 30 with the Exam in Georgian Language and Literature. National Examinations center under the Ministry of Education and Science of Georgia is carrying out Unified Master Examinations and Teachers’ Certification Examinations.
The exams will take place in Sighnaghi, Telavi, Rustavi, Tbilisi, Gori, Akhaltsikhe, Kutaisi, Ozurgeti, Poti, Zugdidi, Batumi and Khulo.
1200 observers, representatives of security services and patrol police will work on Unified National Exams. Medical offices will be at every examination centers.
Examination tests were printed in the printing-house “Steven Osteen”in Great Britain. In Tbilisi and regions the tests are kept at police offices.