საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ზესტაფონის №7 საჯარო სკოლის კურსდამთავრებულს გიორგი ედიბერიძეს საკუთარი სკოლის საუკეთესო ვებ-გვერდის შექმნისთვის პორტატული კომპიუტერი გადასცა.
სკოლისთვის ვებ-გვერდების შექმნის ინიციატივით მოსწავლეებს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მიმართა და განმარტა, რომ განსაკუთრებულად გამორჩეული ავტორები სამინისტროს მხრიდან დასაჩუქრდებოდნენ. ერთ-ერთი საუკეთესო ვებ-გვერდი ზესტაფონის მე-7 საჯარო სკოლისათვის სწორედ, გიორგი ედიბერიძემ შექმნა.
გიორგიმ მიმდინარე წელს დაამთავრა სკოლა, წარმატებით ჩააბარა საატესტატო გამოცდები და სწავლის გაგრძელებას ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გეგმავს. მას საბუნებისმეტტყველო საგნები იტაცებს და არჩევანი კომპიუტერული მეცნიერებების შესწავლაზე გააკეთა.
საინტერესო ვებ-გვერდების გამოვლენა მომავალშიც გაგრძელდება და მათ შორის საუკეთესოს ავტორი ასევე დასაჩუქრდება.

Minister Awarded Creator of the Best School Web-Page
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini awarded graduate of Zestaponi Public School №7 Giorgi Ediberidze with portable computer for creating the best web-page of his school.
Creation of schools’ web-pages was the initiative of the Minister of Education and Science of Georgia who promised to encourage young creators with prizes. One of the best web-pages was created by Giorgi Ediberidze for the School №7 of Zestaponi.
Giorgi has just finished schools and passed High School Exams successfully. He plans to continue study computer science at Tbilisi State University.
Ministry of Education and Science of Georgia will continue to reveal the best web-pages of schools and will award its creators with prizes.