სოფელ ქვაბღაში თანამედროვე სკოლა შენდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო ჩოხატაურის რაიონის სოფელ ქვაბღაში ახალ სკოლას აშენებს.  მომავალი წლიდან ამ სოფლის მოზარდები თანამედროვე სტანდარტების საჯარო სკოლაში ისწავლიან. მშენებლობის მიმდინარეობა  მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა დაათვალიერა.
სოფელ ქვაბღის სკოლის ძველი, საუკუნოვანი ხის შენობა 1985 წლიდან ავარიულ მდგომარეობაში იმყოფებოდა, ერთი წელი ამ სკოლის 111 მოსწავლე დროებით თავშესაფარში არაკომფორტულ გარემოში სწავლობდა. მიუხედავად ამისა, ქვაბღის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა საატესტატო გამოცდებზე კარგი შედეგები აჩვენეს, ყველა კურდამთავრებულმა ატესტატი მიიღო და ერთიან ეროვნულ გამოცდებსაც წარმატებით აბარებს.
ახალი სკოლის შენობა  თანამედროვედ აღიჭურვება, სკოლას ექნება სასწავლო ლაბორატორია, ბიბლიოთეკა, კომპიუტერული კლასი და სპორტული მოედანი.  სკოლა 150 მოსწავლეზეა გათვლილი და მისი მშენებლობა  600 000 ლარზე მეტი დაჯდება.

A Modern School is being built in the Village of Kvabgha
Ministry of Education and Science of Georgia and Agency for Educational and Scientific Infrastructure Development under Ministry is constructing a new school in the village of Kvabgha, Chokhatauri. From the next year, the schoolchildren will study in a new, modern school. Deputy Minister Giorgi Chakhnashvili observed the process of construction on site.
Originally Kvabgha school was old, wooden building and in 1985 it got damaged. For the last year, 111 school students studied in some other building.  Despite this fact, Kvabgha school students showed good results at school leaving exams, all graduates obtained high school diplomas. They also participate in the Unified National Examinations.
The new school will be supplied with modern technologies, the school will have its own laboratory, library, computer class and sports pitch. The cost of construction of the school is 600 000 GEL.